Gündem Haberleri

  Tuna Ötenel Trio&Emin Fındıkoğlu ‘‘Detant’’

  Hürriyet Haber
  09.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiyeli cazın emektar isimlerinden Emin Fındıkoğlu ve Tuna Ötenel cumartesi 19.00'da AKM'de bir konser veriyor. Bu konserde Ötenel'e basta Pierre Michelot ve davulda Philippe Combelle eşlik ediyor. Caz dünyasında 60'lı yıllardan itibaren piyanosuyla boy gösteren Emin Fındıkoğlu, çeşitli ülkelerde çeşitli isimlerle çalıştıktan sonra ülkeye geri döndü ve çeşitli kulüpler ve festivaller çerçevesinde izleyecisiyle buluştu, standartları kaydetti, yayınladı. Fındıkoğlu'nun ‘‘Detant’’ projesine katılan diğer sanatçılar ise İmer Demirer, Elvan Aracı, Can Kozlu, Levent Çoker, Ruli Karaca ve Jozi Levi .

  Aynı konserde yer alan Tuna Ötenel, soprano saksofon kadar piyanoyu da ustalıkla çalan bir müzisyen. Sanatçının geçen yıl çıkardığı Boris Vian şarkılarından oluşan ‘‘Vian Köpüğü’’ isimli albüm Türkiye'de olduğu kadar Fransa'da da ilgiyle karşılandı.

  <ı>Atatürk Kültür Merkezi Konser Salonu -Taksim. Bilet fiyatları: 5 - 4 - 3.5 - 3 milyon TL.

  Festival biletleri AKM Gişe , Uzelli Şaşkınbakkal, Bakırköy Carousel, Altunizade Capitol ve Etiler Akmerkez’deki Festival standlarından temin edilebilir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı