MERSİN HABERLERİ

Tuna: "Güçlü Ve Kalkınmış Bir Türkiye’nin Yolu Eğitimden Geçer"

IHA
28.09.2015 - 10:40Son Güncelleme :

MERSİN'İN MERKEZ İLÇE TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANI HAMİT TUNA, 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILININ TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolunun eğitimden geçtiğini belirtti.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yeni dönemin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Tuna, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşmanın en önemli basamaklarından birini eğitimin oluşturduğuna dikkat çekerek, çocukların çağın gereklerine göre yetiştirilmesi hususunun, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konu olduğunu ifade etti.
Çocukların ve gençlerin geleceğini şekillendiren eğitim sürecinin, sadece bireylerin değil toplumun geleceği için de büyük önem taşıdığını belirten Tuna, “Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu eğitimden geçmektedir. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitim sorunlarını çözen toplumlar, her alanda gelişen toplumlar olmuştur. Ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alması yolunda hedefimiz, eğitim ve öğretimde kaliteyi arttırmak olmalıdır. Bu nedenle eğitimin, yaşantımız boyunca ne kadar önemli bir yerde olduğunu unutmamalıyız. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimize de büyük görev düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, 2015 - 2016 eğitim - öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Belediye olarak ilçedeki okul sayısının arttırılması yönünde önemli çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Tuna, birçok okulun yapılması için yer tahsisinde bulunduklarını ve birçok okulun yapımına da katkı sunduklarını belirtti. İlçedeki okulların fiziki anlamda iyileştirilmesi ve öğrencilerin daha nezih ortamlarda eğitim almaları amacıyla da görev alanlarına girmemesine rağmen gerekli çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Tuna, “Okullarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için imkanlarımızı üst noktada zorluyoruz. Bu kapsamda İlçemizdeki okullarımızın dış cephe boyamalarını gerçekleştirirken, bahçe düzenlemesi, ilaçlama gibi konularda da okul idarecilerimize destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tuna: "Güçlü Ve Kalkınmış Bir Türkiye’nin Yolu Eğitimden Geçer" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tuna: "Güçlü Ve Kalkınmış Bir Türkiye’nin Yolu Eğitimden Geçer" haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı