ÇANAKKALE HABERLERİ

Tuna’dan Dağlıca Yorumu

IHA
07.09.2015 - 18:25Son Güncelleme :

MHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ İBRAHİM KÜRŞAT TUNA, DAĞLICA'DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISINI DEĞERLENDİRDİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna, PKK’nın Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca Köyü’nde konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri Komando Taburu’na karşı ağır silahlarla gerçekleştirdiği terör saldırısını değerlendirdi.
MHP Milletvekili Tuna, “13 yıldır çözüm süreci şeklinde sürdürülen hatalı politikalar nedeniyle ne yazık ki bugün çözülme süreci olarak ortaya çıkan bu vahim tabloyla karşı karşıyayız. Özellikle 20 Temmuz’dan bu yana devletimiz ve milletimiz çok ciddi terör eylemlerine maruz kalmakta ve telafisi mümkün olmayan kayıplar acılar yaşamaktayız. Çözüm süreci adı verilen çözülme sürecinde PKK’nın silah bırakmadığı, aksine bazı kentlerde özellikle doğu illerinde daha çok silahlanmış olduğu yaşanan terör olaylarıyla daha da somutlaştı. Silahlı kuvvetlerimize yönelik Dağlıca’daki terör saldırısı da ne yazık ki, bu tablonun son örneği olmuştur. Yaşanan terör olayının boyutuyla ve verdiğimiz şehitlerimizin sayısıyla ilgili sağlıklı bir bilgi akışı sağlanamamakta, hükümet yaşanan olayı tüm detaylarıyla açıkça milletimizle paylaşamamaktadır. Görünen odur ki, AKP hükümeti vermiş olduğu tavizler sonucunda devlet otoritesini tamamen zayıflatmış; yaşanan bu vahim olayın mahiyetini milletimize anlatacak yüzü dahi kalmamıştır. Görünen odur ki, AKP hükümetinin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamış, ülkeyi basiretli bir biçimde yönetecek siyasi irade ortadan kalkmıştır. İnanıyoruz ki, 1 Kasım seçimlerinde Çanakkaleli hemşerilerimiz ve aziz milletimiz AKP-HDP hükümetine en ağır cevabı sandıkta verilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milli birliğimizin bozulmasına, vatanımızın bölünmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti gücünü Büyük Türk Milleti’nden almaktadır. Biz ülkemizin içerisine düşürüldüğü vahim durumun ve milletimizin mücadele iradesinin farkındayız. Türk Milleti olarak terörü bitirecek gücümüz fazlasıyla vardır. Ne bir askerimizin, ne bir polisimizin, ne de bir sivil vatandaşımızın teröre kurban edilmesine asla izin vermemeliyiz ve de vermeyeceğiz. Çatışmalarda şehit düşen askerlerimize Cenab-ı Allah’tan Rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Tuna’dan Dağlıca Yorumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 18 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tuna’dan Dağlıca Yorumu haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

20 Haziran 2018, Çarşamba
 • İmsak
  03:41
 • Guneş
  05:38
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  17:19
 • Akşam
  20:54
 • Yatsı
  22:42
Sayfa Başı