GAZİANTEP HABERLERİ

TÜMSİAD’tan KOSGEB’e Ziyaret

IHA
16.09.2015 - 17:47Son Güncelleme :

TÜM SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (TÜMSİAD) GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANI CUMA ÇEKİCİ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, KOSGEB GAZİANTEP İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ATANAN DR. SADIK GÖZEK’E ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİNDE BULUNDU.

IHA

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ve Yönetim Kurulu üyeleri, KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü’ne atanan Dr. Sadık Gözek’e ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Kahramanmaraş’ı girişimcilikte Türkiye 4.’cüsü yaptığını dile getiren KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Dr. Sadık Gözek, TÜMSİAD’la birlikte Kahramanmaraş’ta birçok çalışma yaptıklarını belirterek, burada da aynı çalışmaları yapmaktan mutluluk duyacağını ifade etti. KOSGEB’in Gaziantep’teki geçmişinin uzun olduğunu söyleyen Gözek, ‘’KOSGEB ilk olarak Gaziantep’te 1990’da KÜSGET olarak kurulmuş ve daha sonra adı değişerek tüm Türkiye’ye yayılmış bir kuruluş. Gaziantep’in özel bir yeri var. Son zamanlarda KOSGEB’de bazı sorunlar olmuş ama biz o sorunları sizlerin de desteğiyle aşmak istiyoruz’’ dedi.
Gözek, KOSGEB’in yaptığı etkinlikler hakkında bilgi vererek, ‘‘Daha önce devlet destekleri üzerine bilgilendirme etkinlikleri ve girişimcilikle ilgili birçok proje yaptık. Bu projelere rağbet fazlaydı. Özellikle devlet destekleri üzerine bilgilendirme etkinliğini TÜMSİAD’la birkaç defa yaptık. TÜBİTAK gibi kurumlarında katkılarıyla uzun bir süre etkinliklerimiz devam etti. Devletin verdiği tüm desteklerden nasıl faydanılacağını anlattık. Merkezde olmayan yerel kuruluşların bilgisi yoktu. Girişimde bulunulmasa bile bilgileri olmasını istedik. Ve bununda gerçekten faydalarını görüyoruz. Böylece TÜBİTAK’a başvuruların arttığını gördük’’ şeklinde konuştu.
TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ise, dernek ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Çekici, ‘’TÜMSİAD 2005 yılında kuruldu. İlklerden biri Gaziantep. İlk önce İzmir’de daha sonra da Gaziantep’te kuruluyor. Genel Merkezimiz İstanbul’da. İstanbul’u iki bölge olarak ayırdılar Anadolu ve Avrupa diye. 7 tane yurt yurtiçi 19 da yurtdışı şubemiz var. Bizler Gaziantep ailesi olarak çalışmalarımızı şehre ve ülkeye katkı sağlaması adına yapıyoruz" dedi.
TÜMEXPO Fuarı’nın 22-25 Ekim tarihleri arasında farklı bir konseptle İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacağını söyleyen Çekici, Helal Gıda üzerine olan HALALFOOD Fuarı ve bütün teknolojiyi içeren TSK savunma sanayisinde yeni üretilen ekipmanları içeren ALLİNTEK Fuarı’nın da İstanbul’da yapılacağını belirterek, 500’ün üzerinde alım heyetlerinin fuarlara katılacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden TÜMSİAD’tan KOSGEB’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 17 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜMSİAD’tan KOSGEB’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı