ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Tümer çiftçilerle buluştu

DHA
15.05.2018 - 13:37Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla üreticilerle bir araya geldi. 
Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan ve yöneticilerini ziyaret edip Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlayan Tümer, çiftçilerin her zaman yanında olduklarını söyledi. 
Türkiye’de son 15 yılda 28 milyon hektar ekilebilir verimli tarım arazisinin 23.5 milyon hektara düştüğünü anlatan Tümer, "Çiftçinin kullandığı mazot ve gübre fiyatları düşürülmeli. Mazotta ÖTV ve KDV kaldırılmalıdır. Çukurova’da sürekli azalan pamuk ekim alanları yeniden artırılmalıdır. Kırsal kesimin yüzde 35’ten yüzde 14’e düşürülmesi, ülkemizde insanlarımızın tarımdan nasıl uzaklaştırıldığının açık göstergesidir" dedi. 
Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru ve yönetim kurulu üyeleri ile Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan ve yöneticileri, Zülfikar İnönü Tümer’e teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tümer çiftçilerle buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı