« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tümer: Bana değer veren kulübe gittim

Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye transfer olan tecrübeli futbolcu, "Bana inanan, güvenen bir kulüp teklifte bulununca tercihimi bu yönde kullandım" dedi...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’tan Fenerbahçe’ye transferi olay yaratan Tümer Metin, Futbol Federasyonu’nun aylık dergisi Tam Saha’nın ağustos sayısına çarpıcı açıklamalar yaptı. Milli futbolcu, sezon içinde yurt dışında bir takıma transfer olacağını söylediğinin hatırlatılması üzerine, "Avrupa’ya gideceğim, bir kulüple anlaştım derken henüz imza atılmamıştı, ama elimde Hollanda’nın Ajax takımıyla mukavelem vardı. Yüzde 85 bitmişti, çok ufak rötuşlar kalmıştı. Ama daha iyi imkanlar, bana inanan, güvenen, Tümer’in Tümer olduğunu hissettiren bir kulüp teklifte bulununca tercihimi bu yönde kullandım" dedi.

"Beşiktaş bunu çok fazla hissettirmedi mi?" sorusuna Tümer, "Evet, 5 senelik Beşiktaş macerasında, özellikle son transferde o değeri gördüğüme inanmadım" diye yanıt verdi.

Eşimin yanında bana küfür ettiler

Beşiktaş’ta forma giyerken eşinin yanında küfür işittiğinden yakınan Tümer, şöyle devam etti:

"Danimarka, Ukrayna, Arnavutluk maçlarını oynadıktan sonra, o gün itibariyle hem Milli Takım’ın hem de Türkiye’nin gündem olarak en önde futbolcusuyken Kayserispor maçında 75. dakikada oyundan çıkarken bütün stat bana küfür ediyordu. Kendi evimde, İnönü’de böyle bir tepkiyi yaşadım. Maç bitti, statta otobüsün kenarında eşimle birlikte dururken 300-400 kişilik bir topluluk yine çok ağır küfürler etti. Ben hep bunları yutkundum. Beşiktaş taraftarıyla yıldızımız hiçbir zaman barışmadı zaten."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler