« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tüm yurtta büyük coşku

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GAZİANTEP

Bekle Avrupa Antep geliyor

Galatasaray'ın zaferi, önümüzdeki sezon aynı kupada Türkiye'ye temsil edecek olan Gazianteplileri de sokağa döktü. Gece boyu sokaklarda Cimbom ve Gaziantepspor lehine slogan atan yurttaşlar, ‘‘Bekle Avrupa bu yıl da biz geliyoruz’’ mesajı gönderdi. Gaziantepsporlu taraftarlar, ‘‘Önümüzdeki yıl da inşallah aynı coşkuyu biz yaşatıp Türkiye'yi sokağa dökeceğiz’’ dedi.

BODRUM-MARMARİS

İngiliz turistlere özel güvenlik önlemi

Galatasaray-Arsenal maçı nedeniyle Bodrum ve Marmaris'te sıkı güvenlik önlemleri alındı. Özellikle İngiliz turistlerin yoğun olduğu mekanlardaki görevli sayısı artırıldı. Ama bir şey olmadı, Bodrum barlarında maçı İngiliz turistlerle Türkler birlikte izledi. Marmaris'te ise tatil yapan İngiliz grup, ellerine Türk bayrakları alarak Galatasaray'ın başarısını kutladı. Marmaris caddelerinde dolaşan İngilizler büyük sempati topladı.

İZMİR

Penaltı sonrası onbinler sokakta

İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 4 bin kişi, sarı-kırmızılı bayrak, forma ve flamalarla bir karnaval havası yarattı. Bazı vatandaşlar da davul zurna eşliğinde eğlendi. Karşıyaka İskele Meydanı'nda kurulan dev ekran çevresinde de yaklaşık 3 bin kişi toplandı. Onbinlerce kişi ise Popescu'nun penaltısının ardından İzmir sokaklarına bir anda döküldü.

AĞRI

Elektriği kestiler

Eleşkirt ilçesinde Cimbom coşkusu nedeniyle silahlarını ateşleyen taraftarların attığı kurşunlar, enerji nakil hattına isabet etti. Yeri göğü inleten, tabanca, av ve pompalı tüfeklerle yapılan atışlar sırasında Karşıyaka Mahallesi'nde enerji nakil tattı koptu. TEDAŞ ekipleri, kopan enerji nakil hattını yenilemek için tüm ilçenin elektriğini kestiler ve üç saat süren çalışma sonrası kent yeniden aydınlandı.

MUĞLA

Vali forma giydi

Galatasaray'ın başarısı fanatik Cimbomlu Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu'nu da sevindirdi. Vali Yiğenoğlu, Hagi'nin 10 numaralı formasını giyerek Cumhuriyet Meydanı'ndaki coşkuya katıldı.

TRABZON

İstiklal Marşı'yla yürüyüş yaptılar

Trabzon Belediyesi'nin belediye binası önüne kurduğu dev ekrandan maçı izleyen yüzlerce Trabzonlu, 2 saat boyunca heyecanına hakim olmakta zorlandı. Trabzonlular, kupayı kazandıran penaltı golünün ardından İstiklal Marşı'nı okuyarak Gazeteciler Cemiyeti önüne doğru yürüdüler.

KIRIKKALE

21 pare top atışı

Cimbom'un zaferi, Kırıkkale'de 21 pare top atışıyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 10 bin kişi, havaifişek gösteriyle sabahlara kadar tezahüratlar yaparak kupa çoşkusunu yaşadılar. Kentte ayrıca, Belediye Mehter Takımı da gösteri yaptı.

EDİRNE’DEN ŞIRNAK’A

UEFA Şampiyonu Galatasaray, tüm Türkiye'yi sevince boğdu. Türkiye'nn köylerinden büyükkentlerine kadar, tüm yerleşimlerinde büyük

çoşku yaşandı. Vatandaşlar, davul zurnalarla halaylar çekerek, sabaha

kadar Cimbom'un başarısı kutladılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz