« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tüm takım Almanca konuşacak

Bundesliga'ya dönüş yapan Eintracht Frankfurt'ta Teknik Direktör Armin Veh, Almanca bilmeyen futbolcularını Almanca kursuna gönderecek.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT
SON GÜNCELLEME

Almanca öğretmeni tutup kurs başlatılacağını belirten Eintracht Menajeri Bruno Hübner,"Gençlere destek vermeliyiz. Eintracht kısa süre sonra Almanca konuşacak" dedi

 

ALMANYA Bundesliga'ya bir yıl aradan sonra tekrar dönüş yapan Eintracht Frankfurt, Almanca konuşacak. Eintracht Frankfurt'un başarılı Teknik Direktörü Armin Veh, Almanca bilmeyen futbolcularını Almanca kursuna gönderecek. 51 yaşındaki Armin Veh, futbolun enternasyonal bir dil olduğunu belirtip, "Futbolcular için tercümana gerek yok" dedi. Yeni transfer üç yıldan beri Bochum'da futbol oynayan Japon milli Takashi İnui'nin Almanca yanında İngilizce de bilmemesi üzerine harekete geçen Armin Veh, "FUtbol enternasyonal bir dil. Ama takımızın çalışmalarında ve özellikle taktik anlayışını öğrenmesi için Almanca bilinmesi şart. bunun içinde İnui ve İspanya'dan transfer ettiğimiz Rus kökenli Norveçli Demidov'un kısa sürede Almanca öğrenmesi için kurslara gitmesi gerekiyor" diye konuştu.

 

Kursa gitmek zorunlu

 

Başta kendisi olmak üzere Eintracht Kulübü olarak bu kursa futbolcularınız düzenli gitmelerini sağlayacaklarını ve kontrol edeceklerini ifade eden Armin Veh, "Futbolcular yaşadıkları ülkenin dilini iyi öğrenirse, futbol takımızdaki arkadaşlaşışlarıyla uyumu da daha çabuklaşır" dedi. Armin Veh'in söylediklerinin çok doğru olduğunu vurgulayan Eintracht Frankfurt'un menajeri Bruno Hübner, "Takımıza yeni gelen genç futbolculara yardımcı olmamız şart. Yapmazsak destek vermezsek hata yapmış oluruz. İkinci hazırlık kampımızda tercüman bulunduracağım. Dönüşte ise Frankfurt'ta özel bir Almanca öğretmeni nezaretinde her gün Almanca bilmeyen futbolcularımıza kurs verilecek. kursa gitmek zorunlu olacak. Eintracht kısa süre sonra sadece Almanca konuşacak" diye belirtti.


AYKUT'UN HEDEFİ BUNDESLİGA KALESİ


Bunları da Beğenebilirsiniz