« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tüm sıkıntılara göğüs gerdik

Sivasspor Başkan Vekili Erdal Sarılar, teknik direktör Rıza Çalımbay ve takım kaptanı Hayrettin Yerlikaya, 2011 yılını Sivasspor açısından değerlendirdi. 2012 yılına ilişkin görüş ve beklentilerini aktaran Sarılar, Çalımbay ve Yerlikaya, kırmızı-beyazlı ekip için yeni yılda başarı temennisinde bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başkan Vekili Sarılar, yaptığı açıklamada, 2011 yılının kendileri açısından kötü başladığını ama iyi bittiğini söyledi.

Geçen sene aynı dönem takımın 15 puanla ligin alt sıralarında yer aldığını hatırlatan Sarılar, “Şimdi daha iyi pozisyondayız, inşallah daha iyiye gidecek” dedi.

Yaşanan sıkıntılı sürece rağmen bu sezon ilk yarı sonu itibariyle orta sıralarda yer aldıklarını aktaran Sarılar, 2012 yılında, futbolda şike iddialarına yönelik dava sürecinden Sivasspor'un aklanarak çıkmasını temenni etti.
Sarılar, takımı da daha üst sıralara çıkarmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini sözlerine ekledi.

Çalımbay'ın değerlendirmesi

Teknik direktör Rıza Çalımbay ise 2011 yılının kendileri açısından çok iyi geçmediğini söyledi. Sıkıntılı günler yaşadıklarını anlatan Çalımbay, geçen sezonun devre arasında birçok oyuncuyla yollarını ayırdıklarını ve yeni oyuncuları kadrolarına kattıklarını belirterek, “Takviye ettiğimiz oyuncular da olumlu işler yaptı. Neticede de takımı küme düşmekten kurtardık. Ama çok sıkıntılı, stresli günler yaşadık” dedi.

Geçen sezon takımı sıkıntılı bir dönemde devraldığını vurgulayan Çalımbay, takımın geçen sezon ligde kalmasını sağladıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Ama bizim bu sezon ki hedefimiz, kesinlikle üst sıralardı, tek düşüncemiz buydu. Ama biliyorsunuz sıkıntılı bir süreç başladı, bu sefer de başka şeyler karşımıza çıktı. Hakikaten sezon başından beri çok sıkıntılı, stresli günler yaşadık. O yüzden de istediğimiz şeyleri maalesef gerçekleştiremedik. Bu sıkıntılı sürece rağmen biz yaşadığımız zor günleri kimseye hissettirmemeye çalıştık. Burada tabii ki başta yönetimimiz, sayın Valimiz, belediye başkanımız ve emniyet müdürümüz olsun hepsi gerekli desteği verdi. Bilhassa taraftarımız, bu zor günlerde bizi çok iyi destekledi. İşimize bakarak, sadece futbolu düşünerek, bu senenin Sivasspor için çok çok önemli olduğunu bilerek çalıştık.”

Bu sezona Kardemir Karabükspor ve Eskişehirspor mağlubiyetleri ile başladıklarını hatırlatan Çalımbay, “Bu mağlubiyetlerde bizlerin de tabii ki hataları oldu, ama hakemler inanılmaz şekilde hatalar yaptı. Karabükspor, Eskişehirspor, Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçları bunun en büyük örneği. Bu maçlarda hakemler inanılmaz şekilde hatalar yaptı, puanlarımız maalesef hakemlerin yüzünden gitti. Her türlü sıkıntıya göğüs gerdik, mücadele ettik, şu anda buradayız. Bizim için de ikinci yarı sıkıntılı ve stresli olacak” diye konuştu.

Hedef play-off'a kalmak

Yaşanan sürece rağmen futboldan hiç kopmadıklarını, hedefe odaklandıklarını aktaran Çalımbay, bu sezonun ilk yarısını 24 puanda tamamladıklarını söyledi.

Daha çok çalışıp, daha iyi yerlere gelmek istediklerini anlatan Çalımbay, “Bizim düşüncemiz, bu seneyi iyi bir yerde bitirmek, başka bir düşüncemiz yok. Bu seneki sistem, aslında iyi bir sistem, herkese bir hedef koydu. Bizim de hedefimiz tabii ki play-off'a kalmak ama zor olacağını biliyoruz. Çünkü çok zor günler yaşayacağız” dedi.

Kaptan Hayrettin Yerlikaya

Takım kaptanı Hayrettin Yerlikaya ise “2011 bizim için çok zor ve sıkıntılı geçti. Bu sıkıntılı süreci atlatıp, daha iyi yerlere gelmek istiyoruz. 2012 yılında ligi çok daha iyi bir konumda bitirmek istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında sağ dizinden sakatlanan ve geçen hafta sonu İstanbul'da ameliyat olan Yerlikaya, tedavisinin devam ettiğini, liglerin bitimine doğru iyileşeceğini söyledi.

En az 4 ay sahalardan uzak kalacak olan Yerlikaya, sakatlıklar nedeniyle 2011 yılının kendisi açısından da pek iyi geçmediğini belirtti. Sakatlıklarla mücadele ettiğini anlatan Yerlikaya, kısa sürede iyileşip sahalara dönmek istediğini söyledi. Sakatlıkların yaşanmayacağı bir yıl temenni eden Yerlikaya, 2012 yılının hem takımı Sivasspor, hem de kendisi için iyi geçmesini diledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz