Gündem Haberleri

  Tüm Kürtler PKK'ya karşı birleşmeli

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesut Barzani, PKK'nın Ortadoğu'da Avrupa'nın temsilciliği gibi etkinlik gösterdiğini ve hem bölgeye, hem de Kuzey Irak halkına büyük zarar verdiğini söyledi. Barzani, 21 Aralık'ta Erbil'de yaptığı konuşmada PKK'yı eleştiri bombardımanına tutarken, tüm Kürtler'e de ‘‘PKK'ya karşı birleşin’’ çağrısı yaptı.

  Barzani'nin sert çıkışı, KYB ile çatışan terör örgütü PKK'nın KDP ile olan ilişkilerinin de kopma noktasına geldiğini ortaya koydu. KDP Lideri, konuşmasında şu mesajları verdi:

  HUZUR KALMADI

  PKK gelene kadar Kuzey Irak'ta, tam olmasa da bir huzur vardı. Amerika, İngiltere ve Irak dışında bölgeyle ilgilenen yoktu. PKK gelince, Kuzey Irak ile ilgilenen ülkelerin sayısı da arttı. PKK'yı destekleyen, PKK ile ilişkisi olan İran ve ondan fazla Avrupa ülkesi de Kuzey Irakla ilgilenmeye başladı. Kuzey Irak, devlerin ve cücelerin kavga alanı oldu.

  KIZLARIMIZI KAÇIRDI

  PKK, halkımıza zarar verdi. Onları öldürdü. Gençlerimizi silah zoruyla partisine aldı. Kızlarımızı kaçırdı. Türkiye'ye saldırdı. Onlar da Kuzey Irak'a müdahale etmeye başladılar.

  Bu fenalıkların nedeni PKK'dır. Sadece Irak'taki Kürt halkı değil, Ortadoğu ve Kafkasya'daki Kürtler, PKK'dan kurtuldukları oranda mesut olacaktır. Bunun için de tüm Kürtler PKK'ya karşı birleşmelidir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı