SAKARYA HABERLERİ

Tüm Aktörler Saydem Çatısında Buluşuyor

IHA
06.07.2015 - 14:34Son Güncelleme :

SAKARYA YEREL DEMOKRASİ PORTALI GİRİŞ PANELİ

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan SAYDEM (Sakarya Yerel Demokrasi Portalı) uygulaması şehir genelinde faaliyetlerine devam eden STK’ları (Sivil Toplum Kuruluşları) yerel yönetimler ile buluşturmaya devam ediyor.
Sakarya Büyükşehir tarafından uygulamaya konulan yeni portal ile STK’lar diledikleri her konuda istek, öneri, şikayet, fikir ve görüşlerini kolaylıkla ilgili birim ve yöneticilere aktarabiliyor. SAYDEM ile kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, STK’ları da Büyükşehir Belediyesi ile daha hızlı ve kolay buluşturabildiklerini kaydeden Çözüm Masası Koordinatörü Taha Toplu, “Kısa süre önce katılımcı belediyecilikte örnek bir uygulama olan SAYDEM’i uygulamaya sunmuş, portalın kullanım içeriği ile ilgili detayları kamuoyuyla paylaşmıştık. SAYDEM’le Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun sıklıkla ifade ettiği ‘şehri birlikte yönetme’ hedefine dair önemli bir adım atmış olduk. Böylece tüm aktörlerimizle aynı çatı altında buluştuk” diye konuştu.
Taha Toplu, “Uygulama ile demokratik toplum hayatının en önemli unsurlarından STK’larımız her konuda istek, şikayet, bilgilendirme, bilgi alma gibi görüş ve taleplerini Büyükşehir Belediyemize iletebiliyor. Aldığımız bu talepleri ilgili birimlere yönlendiriyor, hiçbir iletişim boşluğu kalmaksızın gerekli adımları atıyoruz. STK’larımızla karşılıklı çalışma imkanı buluyor, çözüm odaklı hamleleri kısa vadede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun dışında STK’lar düzenlemiş oldukları sosyal ve kültürel tüm etkinlikleri, SAYDEM ile şehir genelinde duyurma imkanı buluyor” dedi.
SAYDEM’e başvuru süreci ile ilgili de açıklamalarda bulunan Toplu, “Şehir portalımız SAYPORT ve SBB Mobil üzerinden yapılacak istek ve şikayet bildirimlerinden uygulamaya kayıt yaptırılabilir. Ayrıca 153 Çözüm Masasını arayıp ve birimimize gelerek de kayıt işlemleri alınabilir. 444 40 54 Çağrı Merkezi’ne ad, soyad, TC Kimlik Numarası ve kurum bilgileri mesaj atılarak da uygulamaya başvuruda bulunulabilir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Tüm Aktörler Saydem Çatısında Buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tüm Aktörler Saydem Çatısında Buluşuyor haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:51
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı