Gündem Haberleri

  Tuluyhan Uğurlu son eseri ile MSÜ'de

  Hürriyet Haber
  22.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Piyanist - besteci Tuluyhan Uğurlu bu akşam saat 21.00'de Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü rıhtımında bir piyano resitali verecek. Üniversitenin bahar şenlikleri açılış konserinde sanatçı, son eserlerinden ‘‘Mukaddes Doğunun Mabedleri''nin bazı bölümlerini projeksiyon görüntüsü eşliğinde seslendirecek.

  ‘‘Mukaddes Doğunun Mabedleri'' new age tarzı bir çalışma. Sanatçı bu eserde, başta yüzyılların kültür mozaiğinin büyük izlerini taşıyan Anadolu olmak üzere tüm Doğu insanlarının doğulu olmanın onurunu ve sorumluluğunu taşımaları gerektiği mesajını veriyor. Eser, ışığı daima Batı'dan önce gören ve bilgiyi Batı'dan yüzyıllar önce fark ederek dünyayı aydınlatan Doğu mistisizmini anlatan felsefi bir çalışma.

  Uğurlu bu akşamki konserde, 19 bölümlü senfonik bir eser olan ‘‘Mukaddes Doğunun Mabedleri''nin ‘‘Taş Ustaları ve Hazreti Süleyman Mabedi'', ‘‘İsa'nın Gözyaşları: Kiliseler'', ‘‘Çölde Ezan Sesleri'', ‘‘Mimar Sinan'' ve ‘‘Steplerden Doğan Işık: Buda'' adlı bölümlerini seslendirecek.

  <ı>Ayrıntılı bilgi için tel: (0212) <ı>258 09 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı