Tüketiciler kazanıyor

Hürriyet Haber
26.04.2016 - 10:40 | Son Güncelleme:

Uluslararası Etnik Gıda ve Gastronomi Ticaret Fuarı LeMit, Almanya’nın Neuss kentinde açıldı. Gıda ve Tarım Bakanlığı ile Neuss Kaymakamlığı himayesindeki fuarı, Almanya İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (BUV) organize etti.

İki gün süren fuarda 72 firma stand açtı. Fuarın açılışında konuşan Osman Kımıl (BUV) , Hans-Jürgen Petrauschke (Rhein-Kreis Neuss Kaymakamlığı) ve Dr. Peter Achten (NRW Ticaret Odası Genel Müdürü), çeşitli ülkelerin gıda ürünlerini bir araya getiren etnik gıda fuarlarının önemine değindi.

2014 yılında başlattıkları fuar organizasyonunun giderek büyüdüğünü, uluslararası katılımcı sayısının da arttığını belirten Kımıl, “Alman ve Türk gıda üreticisi, toptancısı ve marketlerin çoğunlukta olduğu fuarımızda, Fildişi Sahilleri, Cezayir, Portekiz, Mısır, Belçika ve Arnavutluk’tan da firmalar yer aldı” dedi.

TÜKETİCİLERİN YARARINA

Almanya Tarım Bakanı Christian Schmidt de fuara gönderdiği mesajda, “Üçüncü kez düzenlenen LeMit’i, bakanlık olarak himayemize aldık. Çünkü etnik gıda aracılığıyla uluslararası ilişkilerin geliştiğine, dolayısıyla gıda sektörünün ticari hacminin arttığına inanıyoruz. Bu gelişme Almanya’daki tüketicilerin de menfaatinedir” diye konuştu.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı