Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tüketici Sorunları

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.12.2000 - 00:01

  İade etmek istiyorum

  24 Ekim 2000 tarihinde Ray Ticaret Dayanıklı Tüketim Malları Aktif Satış Organizasyonu'na bağlı olarak çalışan ve kapıdan satış yapan bir görevli evime geldi. Bana gösterilen katalogdaki ürünlerden birini almam durumunda hediye alabileceğimi söyledi.

  KANDIRILDIM

  Ben de elektrik süpürgesini beğendim, bu ürünle birlikte ütü ve saç kurutma makinesinin hediye olarak verileceğini söyledi. Satış sözleşmesini imzaladıktan sonra bu ürünün park halindeki aracında olduğunu belirtti ve 10 dakika sonra tekrar geldi. ‘‘Elimizde elektrik süpürgesi kalmamış’’ diyerek, mutfak robotu alabileceğimi söyledi.

  GERİ ALMADILAR

  Hediye olarak ütü ve tost makinesi verecekti. Ürünü almaktan vazgeçersem geri iade edebileceğimi de söyledi. Ancak, daha sonra gelen olmadı, vaadedilen hediyeleri da alamadım. Bunun üzerine hiç kullanmadığım ürünü almaktan caydım. İtiraz hakkımı kullanmak için yasal süre içinden birçok kez firmayı aradım. Fakat, olumlu cevap alamadım. Hatice Demirci

  Yetkili diyor ki

  Ray Ticaret Müşteri Hizmetleri yetkilisi Nuran Selman, ‘‘Sattığımız ürünün geri iadesi mümkün değil. Müşterimiz ürünümüzü beğenmemişse başka bir ürün ile değiştirebiliriz. Ayrıca aylık ödemelerinde kolaylık sağlayarak kendisine yardımcı olabiliriz’’ diye konuştu.

  TELEFON :

  0 242 340 38 38/1234

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı