ANKARA HABERLERİ

Tüketici karar mercilerini etkileyen bir güç oldu

Hürriyet Haber
30.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Türkiye’de tüketici hareketinin artık tencere, tava hareketinden çoktan çıktığını belirtirken, “Tüketiciler artık karar mercilerini etkileyen bir güç haline geldiler” diye konuştu.

Hürriyet Haber

Tek bir düzenleme yapılmadı

TÜRMOB’da yapılan TÜDEF’in 4. Olağan Genel Kurulunda konuşan Çetin, Türkiye’de son 8 yıldır tüketicilerinin durumunun her geçen gün kötüye gittiğini, bunun da sadece kredi kartlarındaki takibe giren borçlar, gıda ve benzin fiyatları veya hayvancılığın durumuna bakıldığında bile anlaşılabileceğini söyledi. Ekonomik krizin hammadde, sermaye veya işgücü yetersizliğinden çıkmadığını, alım gücünün kaybolması nedeniyle çıktığını ifade eden Ali Çetin, bununla ilgili ise Türkiye’de tek bir düzenlemenin bile yapılmadığını kaydetti. Türkiye’nin sadece ekonomik alanda değil, politik alanda da uluslararası kuruluşlar tarafından riskli ülke olarak görüldüğünü savunan TÜDEF Başkanı, “AB projesi bir tarafa atılmış, Arap birliği projesine doğru yol alıyor Türkiye. Ülkemizde kimse rahatlıkla görüşlerini ifade edemiyor. Bugün herkes (acaba telefonum dinleniyor mu, Ergenekon dolayısıyla tutuklanır mıyım) korkusu yaşıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tüketici karar mercilerini etkileyen bir güç oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı