ESKİŞEHİR HABERLERİ

Tükdes Otoparkların Denetlenmesini İstedi

IHA
01.09.2015 - 17:51Son Güncelleme :

ALİ ACAR

IHA

Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkan Yardımcısı Avukat Ali Acar, otoparkların denetlenmesi ve tüketicilere ’teslim alındı’ belgesi verilmesini istedi.
Son günlerde otoparklarla ilgili şikayetlerin arttığını dikkat çeken TÜKDES Genel Başkan Yardımcısı Acar, “Tüketiciler araçlarını teslim ettikleri otoparklardan mutlaka alındı makbuzu almalıdır. Belge yoksa hak aramak zordur” dedi.
Kapalı ve açık otopark işletmecilerinin tüketicilere ait araçları kendi işyerlerinde bulundurdukları süre zarfında ve tüketicilere ait araç anahtarlarını teslim aldığı andan itibaren her türlü zarardan sorumlu olduğunu hatırlatan Acar, ancak otopark işletmecileri mevzuatı bu konuda hiçe sayarak tüketici olarak vatandaşların araçlarını ve anahtarlarının teslim almalarına karşın herhangi bir makbuz ya da belge vermediğini söyledi. Tüketicilere araçların kendileri tarafından teslim alındığına dair belge makbuz veya evrak vermelerinin zorunlu olduğunu belirten Acar, şöyle konuştu:
“Tüketici olarak kendilerine teslim edilmiş olan araçların içerisindeki her türlü eşyadan ve yine tüketicinin aracında meydana gelmiş zararlardan da tüketicinin aracını teslim alan otopark işletmecisinin sorumluluğu bulunmaktadır. İş bu konuda büyükşehir belediyeleri/belediyeler tarafından tüketiciler için hak kaybına neden olan bu tür işletmeler denetlenmeli ve yine bu konuda büyükşehir belediyeleri/belediyeler tarafından gerekli önlemler de alınmalıdır. Nitekim tüketicilerin otoparklar içerisindeki teslim ettiği araçlarla ilgili her türlü hak kaybını önlemek görevi başta büyükşehir belediyeleri/belediyeler olmak üzere yine otopark işletmecilerinin de en önemli görevidir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Tükdes Otoparkların Denetlenmesini İstedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tükdes Otoparkların Denetlenmesini İstedi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:40
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı