KIRIKKALE HABERLERİ

TÜİK'den teşekkür belgesi

DHA
27.03.2016 - 12:23Son Güncelleme :

TÜİK'den teşekkür belgesi

DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş'a Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğünce istatistik konularının değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi.
Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Ahmet Mert Aktaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü V. Zekeriya Türkekul, Çelebi İlçe Müdürü Yıldıray Ayan, Karakeçili İlçe Müdürü Aydın Bütün, merkez ve ilçelerde görev yapan sistem sorumlusu teknik elemanlar katıldı. Toplantının açılışında Kırıkkale İl Müdürü Recep Kırbaş; Tarım ve hayvancılık konularında istatistiki bilgilerin sağlıklı ve doğru olmasının hem ilimiz hem de ülkemiz için çok önemli olduğunu, yapılacak bütün çalışmalarda istatistiki bilgilerden yararlanıldığını söyledi.
TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Ahmet Mert Aktaş, Bölge müdürlüğü olarak 5 lide değişik konularda istatistiki bilgiler topladıklarını, yapılan çalışmaların güncel yenilik ve değişiklerle birlikte değerlendirilmesi, il ve ilçeler arasında birliktelik sağlanması için böyle bir toplantı düzenlediklerini söyledi. Toplantıda, daha sonra TUİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü'nden Ercan Çelik tarafından 2015 verilerinin değerlendirilmesi, ilçeler arası tutarlık, kontrol çalışmaları, 2016 yılında yapılacak çalışmalar, tarla ürünleri, sebze, meyve, hayvansal ürünler, fidanlar, mal ve hizmetlerin istatistiki bilgilerinin hazırlanması ve girişlerinin yapılması konularında görsel bir sunum yapıldı. Toplantı, ilçe sorumlusu teknik elemanlarının sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.
Toplantının sonunda TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Ahmet Mert Aktaş tarafından Kırıkkale İl Müdürü Recep Kırbaş'a 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilen işyeri araştırmalarının cevaplandırılması konusunda işbirliği ve desteklerden dolayı Teşekkür Belgesi verildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden TÜİK'den teşekkür belgesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜİK'den teşekkür belgesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı