BİLECİK HABERLERİ

TÜİK’in Hemşehrilik Profili Açıklandı

IHA
25.02.2015 - 11:57Son Güncelleme :

TÜİK AÇIKLADI, BİLECİK’TE EN ÇOK ESKİŞEHİRLİ EN AZ YALOVALILAR

IHA

2014 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıtları Sistemi’ne göre Bilecik merkezde en çok Eskişehirliler yaşadığı belirtildi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ikamet edilen ile göre nüfusa kayıtlı olunan il sonuçlarına göre Bilecik’te ikamet edenlerin hangi illerin nüfusuna kayıtlı olduğu, Bilecik’te yaşayanların hemşehri profili belirlendiği belirtildi. Açıklamada, “Bilecik’te yaşayanların yabancı uyruklular hariç yüzde 65’i Bilecik nüfusuna kayıtlı olduğu halde, yüzde 35’i ise Bilecik dışındaki diğer 80 ilin nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edildi. Çeşitli nedenlerle ikamet için Bilecik’i en çok tercih eden 5 il sıralamasında; Eskişehir, Kütahya, Bursa, Sakarya ve Van ili nüfuslarına kayıtlı olan vatandaşlarımızın ikamet ettiği anlaşıldı. İkamet için Bilecik’i en az tercih edenlerden sırasıyla; Hakkari, Kilis, Karaman, Aksaray ve Yalova, illerinin nüfuslarına kayıtlı olan vatandaşlar olduğu anlaşıldı” denildi.
BİLECİK MERKEZDE EN AZ HAKKARİLİ VE YALOVALI YAŞIYOR
Merkez ilçenin yüzde 55’i Bilecik nüfusuna kayıtlı iken yüzde 45’i ise diğer illerin nüfusuna kayıtlı olduklarının görüldüğü belirtilen açıklamada, "Merkezde en çok Eskişehir ve Bursalı var iken, en az Hakkari ve Yalovalı bulunmaktadır. Bozüyük ilçesinin yüzde 64’ü Bilecik nüfusuna kayıtlı iken yüzde 36’sı diğer illerin nüfusuna kayıtlı oldukları görülmektedir. Bozüyük de en çok Eskişehir ve Kütahyalı var iken, en az Hakkari ve Kilisli bulunmaktadır” denildi.
BİLECİKLİ’LER EN ÇOK İSTANBUL’DA YAŞIYOR
TÜİK, Bilecik nüfusuna kayıtlı olanların çeşitli nedenlerle ikamet etmek için en çok tercih ettiği ilk beş il sırasıyla İstanbul, Eskişehir, Bursa, Kocaeli ve Ankara olduğu belirterek, “Bileciklilerin ikamet etmek için en az tercih ettiği iller sırasıyla; Bayburt, Karaman, Artvin, Ardahan ve Kilis’tir" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden TÜİK’in Hemşehrilik Profili Açıklandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜİK’in Hemşehrilik Profili Açıklandı haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı