Ege Haberleri

  Tuhafiyeciden örnek davranış

  Vehbi SARIHAN (DHA)
  06.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’da esnaf olan Muammer Camkıran bir iş için gittiği Denizli’de bulduğu 10 bin TL’lik çeki kargoyla sahibine ulaştırarak, örnek bir davranış sergiledi.

  MANİSA’nın Sarıgöl İlçesi’nde, tuhafiyeci olan Muammer Camkıran (55), dükkanına mal almak için üç gün önce gittiği Denizli’de ağzı açık bir zarf içinde 10 bin TL’lik çek buldu. Camkıran arkasındaki kaşeden çekin inşaat malzemeleri satışı yapan Bayram Kiremitçi’ye ait olduğu belirledi. Camkıran telefonla Kiremitçi’ye ulaştı.
  Ödülü istemedi
  Kiremitçi, İzmir’den Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne giderken, çekin otomobilinden rüzgar nedeniyle uçtuğunu, tüm aramalarına rağmen bulamadığını söyledi. Bunun üzerine Camkıran, çeki Kiremitçi’nin adresine kargoyla gönderdi. Çekin kendine ulaşması üzerine Kiremitçi, Camkıran’ı arayıp, bin TL ödül vermek istedi. Ancak Camkıran kabul etmedi. Bunun üzerine Kiremitçi, Camkıran’a bu defa da 15 gün Fethiye’de tatil önerdi. Fakat Camkıran, Kiremitçi’nin bu teklifini de geri çevirdi.

  İnsanlık görevim

  Bulduğu çeki sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergileyen Muammer Camkıran, “Esnaflığın ne demek olduğunu hatta bu devirde bu sıkıntı da paranın ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Esnafın halinden, esnaf anlar. İnsanlık görevimi yaptım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı