"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Tuhaf şeyler

Hayrola... Suriye ile savaşa mı giriyoruz?

Başbakan öyle laflar ediyor ki, bir adım sonrası savaş gibi... Allah korusun.
Bir ihtimal, bazı yaptırımlar uygulayacağız... Tamam da, her gün, her gittiği yerde Suriye’ye neden sesleniyor? Bir kere seslenmesi yeter. Özetlersek:?Adı üstünde, yaptırım, konuşulmaz yapılır.
***
Bir tuhaflık var.
Sınır ötesi harekât da buna benziyor.
Her gün, her yerde, dünyanın gözü önünde Kara Harekâtı konuşuluyor. Duymayan kalmadı... Hava Harekâtı’nda da aynı şey olmadı mı?
Ben ille de harekât yapılsın demiyorum. Ama yapılacaksa davul zurna çalarak yapılmasın.
Kandil Dağı’nda şimdi in cin top oynuyor. Devlet?Bahçeli de oraya bayrağımızı dikelim demiş...?Çok kolay ama o da olmaz. Niyetimiz işgal değil ki.
***
Görüyorsunuz.
Her şeyimiz bir tuhaf.
Anayasa çalışmaları için tam masaya oturacaktık, birdenbire kavgaya başlayıp tansiyonu yükselttik.
Niye?
Durup dururken niçin bu sertleşme? Pazartesi günü hükümet tarafı, BDP’yi ziyaret edecek... Bu gerginlikle orada ne konuşulabilir?
Bazen şüpheleniyorum. Acaba diyorum mahsus mu kuşak sarkıtıyorlar...
Herkes kendi başının çaresine baksın diye.Ya da -ayıptır söylemesi- uzlaşmanın mümkün olmadığını bize peşinen göstermek mi istiyorlar.

Not:
Türkiye-Almanya maçı var. Bizim hoca ümitsiz konuştu, futbolun doğasına aykırı bir ruhsuzluk sergiledi. Bu moralle sahaya çıkacak olan futbolcularımız, çok isterim ki kendilerini aşıp, önce bu hocayı mahcup etsinler...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI