Gündem Haberleri

  Tuhaf savunma

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  15 yıldır karşılıksız aşk yaşadığı amcasının kızını başkasıyla nişanlandıkları için, ağabeyi Ahmet Kılıçarslan'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Recep Kılıçarslan'ın 24 yıl ağır hapsi istendi. Savunmasına, ‘‘Gönül isterdi ki böyle olmasın’’ diye başlayan Recep Kılıçarslan sevdiği kızı,‘‘Kara yarasalar gibi, karanlığa ışık saçan kız’’ olarak tanımladı.

  Hakim: Sen şair misin?

  Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada sanık, 1985'ten beri amcasının kızı Filiz Kılıçarslan'ı sevdiğini ancak amcası Hüseyin Kılıçarslan'ın, bu evliliğe karşı çıktığını iddia etti. Recep Kılıçarslan'ın savunmasına ,‘‘Gönül isterdi ki, böyle olmasın. Kara yarasalar gibi karanlığa ışık saçan bu kızı sevdim’’ diyerek başlaması üzerine hakimZekeriya Dilsizoğlu'nun,‘‘Sen de şairlik var mı?’’ diye sorması, salonda gülüşmelere neden oldu.

  Olay günü fazlasıyla içki içtiğini söyleyen sanık cinayeti şöyle anlattı: ‘‘Sevdiğim kız, başkasına gitti diye kafam sıfıra düştü, içtim. Markette amcamın oğlu Ahmet'i gördüm. Bana 'Sen burada ne geziyorsun?' dedi. Ben de, 'Sana ne' diye cevap verince itişip kakıştık. Zaten sinirli bir çocuktu. Eline bıçak alınca, tinercilerden korunmak için taşıdığımkelebeği çıkardım. Kendimi korudum.’’ Recep Kılıçarslandaha sonra ‘‘İnsanların bir maddi, bir de manevi yönü vardır. Manevi yön, cincilik, perilik ve falcılık diye kendi içinde ayrılır. Bir insanın yöneten nedir? Beyindir. Bu kızın anası da, benim beynime girmiş bir peridir. O kadın, peri kadındır’’dedi.

  Hüseyin Kılıçarslan ise,‘‘Ben olayı görmedim. Sanık, 15 yıldır küfür ediyor. Yedi sene önce de, kafamı taşla yarmıştı. Oysa kız, onu istemiyor’’ dedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı