« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuhaf bir ayrılık

Kırmızı siyahlı yönetim, geçen hafta yeni teknik direktörü olarak tanıttığı genç çalıştırıcı ile anlaşmama kararı aldı. Başkan İbrahim Kızıl, “Bülent Uygun’un sözleşmeye eklettiği maddeler etik olarak bize uygun olmadığı için vazgeçtik” dedi.

Seycan AKSU
SON GÜNCELLEME

GAZİANTEPSPOR, teknik direktörlük görevi için anlaştığını duyurduğu Bülent Uygun’la yollarını sürpriz şekilde ayırdı. Kırmızı siyahlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, “Kulübümüz, daha önce prensipte anlaşma sağladığı değerli teknik direktör Bülent Uygun ile bazı konularda düşünce ayrılıklarının oluşması neticesinde anlaşmama kararı almıştır. Değerli hocamız Bülent Uygun’a teşekkür eder, başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.
Medyadan öğrendim
Açıklamayı basın yolu ile öğrendiğini belirten Uygun, “19 Mayıs tarihinde Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ile anlaşma yaptık, 2 yıllık mukaveleye imza attım. Ardından başkan yurtdışına çıktı, imza töreni ertelendi. Sonrasında da iptal edildiğini duydum. Kimse bana bir açıklama yapmadı, olayları basın yolu ile öğrendim. Bu konuda gerekli olan açıklamayı İbrahim Kızıl yapmalıdır” dedi.
Murat Ceylan anlaşmazlığı
Genç teknik adamın  açıklamalarının ardından ulaştığımız İbrahim Kızıl ise, “Kendisinin mukavelesinde Gaziantepspor Kulübü’nün prensiplerine uymayan maddeler bulunduğunu gördüm. Sözleşmeye eklenen maddeler etik olarak bizim yapımıza uygun değildi ve biz de vazgeçtik. Yurt dışında olduğum için kendisiyle görüşemedim. İlk başta bu konuda açıklama yapmak istemedik ama madem hocamız açıklama bekliyor, olay budur” diye konuştu.
Bu arada Gaziantepspor’un Murat Ceylan’ı Galatasaray’a satmak istemesine Bülent Uygun’un karşı çıkması nedeniyle yönetimle arasında anlaşmazlık yaşandığı iddia edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz