Gündem Haberleri

  Tuğrul Türkeş MHP'den istifa etti

  Zeynep GÜRCANLI / ANKARA
  18.09.2015 - 10:59 | Son Güncelleme:

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş partisinden ve TBMM Grubu Üyeliği'nden istifa etti.

  Türkeş, parti ve TBMM Grubu üyeliğinden istifasına ilişkin yazıyı Ankara 21. Noterliği aracılığıyla MHP Genel Başkanlığına, TBMM Başkanlığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

  Türkeş'in istifasına ilişkin yazıda, "MHP'de gelişen şartlar ve Türk siyasetinde içinde bulunduğumuz durum itibariyle MHP üyeliği ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettim" ifadelerine yer verildi.

  AK PARTİ ADAYLIĞI ÖNCESİ SON ADIM MI

  Seçim hükümetine girmesi nedeniyle, MHP tarafından partiden ihraç edilen Tuğrul Türkeş'in ilk tepkisi, bu kararı tanımayacağını açıklamak olmuştu. Ancak Türkeş bu sabah hem partisinden, hem de TBMM'deki MHP grubu üyeliğinden "istifa ettiğine" ilişkin dilekçesini resmen verdi.

  Türkeş'in istifa dilekçesini, 1 Kasım seçimleri için siyasi partilerin listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edeceği bugün sabah saatlerinde sunması, "AK Parti'den aday olacak mı?" sorusunu yeniden gündeme getirdi.

  Seçim hükümetine girmesinin ardından Türkeş'in, 1 Kasım'da AK Parti'den Adana milletvekili adayı olabilececeği siyasi kulislerde konuşulmaya başlanmış, ancak Türkeş bu söylentileri hiç doğrulamamıştı.

  AK PARTİ GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

  Türkeş'in AK Parti'ye geçeceği söylentisi son olarak da, dün AK Parti Genel Merkezi'ne yaptığı ziyaretin ardından yeniden kulisleri hareketlendirmişti.

  Bugün resmen istifasını sunması ise, siyasi kulislerde "AK Parti adaylığı için son adım" olarak yorumlandı.

  Etiketler:

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı