« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuğrul Karaaslan'dan destek çağrısı

Türk Telekom Lig A ekiplerinden Malatyaspor'da, kulüp başkanlığına adaylığını açıklayan Tuğrul Karaaslan, Malatyaspor'a kentte yaşayan herkesin sahip çıkmasını, aksi taktirde takımın çok kötü yerlere geleceğini iddia etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tuğrul Karaaslan, adaylık için görüşmelerin sürdüğünü belirterek, şunları söyledi:
"Malatya'da farklı görüşmelerim oldu. Bu görüşmelerden sonra Futbol Federasyonu eski başkan yardımcısı Kemal Kapulluoğlu ile de bir görüşme yaptım. Kendisi bana Malatyaspor Kulübü'nün kan kaybettiğini, ekonomik olarak çöktüğünü ve tüm Malatyalıların kulübe sahip çıkması gerektiğini söyledi. Ben de kendisine katılıyorum. Benim çeşitli görüşmelerim oldu. Belediyeyi ziyaret ettim onların umurunda değil. 'Biz yardım yaparız, fazlasını beklemeyin' türünden bir tavırları var. Vali Bey bu konuda duyarlı, ama onun da elinden bir şey gelmiyor. Maliye 'Biz takıma sahip çıkarız, ama paramızı da alırız' diyorlar. Bu iş böyle olmaz herkes elini taşın altına koyacak, o şekil Malatyaspor iyi yerlere gelir. Bir takım projelerim var. Belediye ve Valilik bu iş içine girerse ben de varım diyeceğim yoksa olmaz. Malatyaspor'un ciddi bir finansman kaynağına ihtiyacı var 3-5 milyon YTL ile olacak iş değil."

"HAŞİM KARADAĞ İLE GÖRÜŞECEĞİM"

Kongre öncesi kesin kararını vermek için çeşitli görüşmeler yapacağını belirten Karaaslan, bu görüşmelerden birini kulüp başkanı Haşim Karadağ ile yapacağını, Haşim Karadağ'ın bu iş için ne kadar gerçekçi olduğunu öğrenmek istediğini dile getirerek, şöyle devam etti:
“Haşim Bey ile seçim sonrası görüşeceğim bu iş için ne kadar gerçekçi olduğunu ne kadar fedakâr olduğunu öğrenmek istiyorum. Kendisi bu işi bırakmayacağını açıklıyor, ama aldığım duyumlara göre borç yüzünden takımı bırakmak istiyormuş, bunu öğrenmek istiyorum. Haşim Bey kulübe yaptığı yatırımı geri almak istiyor, karşılığını bekliyor. Kendisi de parasının kalmasını istemiyor. Bu gibi konularda çeşitli görüşmelerim olacak.”

"BAŞKAN OLURSAM KULÜP MÜDÜRÜ KARAASLAN OLACAK"

Kulüp başkanı olması durumunda kulüp müdürlüğüne yeğeni Hasan Karaaslan'ı getireceğini belirten Tuğrul Karaaslan, şunları kaydetti:
"Eğer başkan olursam kulüp müdürü, yeğenim Hasan Karaaslan olacaktır. Paramın çarçur olmasını istemiyorum. Bu güvensizlik olarak anlaşılmasın, ama kimseyi tanımıyorum. Onun dışında kimsenin müdür olmasına müsaade etmeyeceğim. Kendi ailemden biri olacak, o da Hasan Karaaslan'dır, Malatyalıların yakından tanıdığı sevdiği güvendiği bir insandır kendisi."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz