Gündem Haberleri

  Tuğlayı değil tacizi kabul etti

  Hakan ÇELİKBAŞ / DHA
  24.06.2017 - 23:02 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da sokakta arkadaşlarıyla bisiklete binen 9 yaşındaki kız çocuğunun başına parke taşıyla vurup kaçan bir kişi, otobüs durağında bir kızı taciz ederken yakalandı.

  Merkez Atakum ilçesinde evinin önünde arkadaşlarıyla bisikletle dolaşan A.M.A. isimli kız çocuğu birkaç ay önce saldırıya uğradı. Eliyle arkasına gizlediği büyük bir parke taşıyla yavaşça gelen bir kişi, arkası dönük kızın başına sert bir şekilde vurup kaçtı. Yere yığılan kız kendinden geçti. Hastanede tedavisi yapılan ve hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilen çocuk, bir süre kontrol altında tutuldu. Saldırı anı güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı.

  TACİZİ KABUL ETMİŞ
  Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İlk olay Samsun ili Atakum ilçesinde bundan 5 ay önce gerçekleşmiş olup, küçük kıza yapılan taşlı saldırı sonrasında kaçan şüphelinin tespiti ve yakalanması için olayın hemen akabinde çalışmalar başlatılmıştır. Bu olaydan 2 ay sonra da 03 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen tacizden dolayı yakalanan şüphelinin ilk olayı gerçekleştiren şahıs olduğu güvenlik kamera kayıtlarından değerlendirilmiş, bu tespit üzerine O.Ç. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Şüpheli savunmasında taciz olayını kabul etmiş, ancak yaralama olayını kabul etmemiştir. Şahsın dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine akıl sağlığı yönünden muayene için hastaneye sevki sağlanmış, yapılan tetkikler sonucunda yüzde 40 oranında zihinsel rahatsızlığı olduğu belirlenmiştir. Bu rapor üzerine her iki olay nedeniyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol verilerek Samsun Ruh Sağılığı ve Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınmıştır. Halen gözlem altında bulunan şüpheli O.Ç. hakkında taciz olayından dolayı 15.05.2017 tarihinde Asliye Ceza Mahkemesine kamu davası açılmış, küçük kız çocuğuna yönelik yaralama olayı ile ilgili soruşturma ise devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı