ANKARA HABERLERİ

Tügiad Ankara Şube Başkanı Naslı:

IHA
28.10.2015 - 10:39Son Güncelleme :
Tügiad Ankara Şube Başkanı Naslı:
IHA

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Naslı, “1 Kasım sonrası istikrar sağlanırsa, ekonomide düzelme başlar, ancak 2015’ten sarkan kriz 2016’nın da ilk yarısını etki altında bırakacaktır” dedi.
MHP’nin Ankara adaylarından Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, Alper Çağrı Yılmaz, Alparslan Sucu ve Nuri Sertaç Güler, TÜGİAD Ankara Şubesi’ni ziyaret etti. MHP adaylarını, Ankara Şube Başkanı Türker Naslı ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulunan adaylar, partilerinin bu alanda gerçekleştirmeyi öngördüğü projeler ve genel hedefleri konusunda bilgi verdiler. MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, son 13 yılda Türkiye ekonomisinde ortalama büyümenin Cumhuriyet dönemindeki yüzde 4,8’lük ortalamanın altında kaldığını, bu yıl büyümenin iyimser bir tahminle yüzde 3,3 olacağını söyledi. TÜİK istatistiklerine göre ülkede 640 liranın altında geliri olan 22 milyon kişi bulunduğunu belirten Topçu, “Yani olay hakikaten genel olarak hiç iç açıcı değil. Ben ekonomist değilim ama inovasyon ve üreten bir ekonomi yerine sıcak para ve yalnızca konut ekonomisi ile bu işleri götürmek mümkün değil. Bu iktidarın ekonomide kalıcı iş üreten, istihdam yaratan bir şekilde sürdürülebilirlik sağlayamadığı için bu hale gelindiğini görebiliyoruz” diye konuştu.
MHP Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Alper Çağrı Yılmaz ise, son 13 yılda hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünden, üstünlerin hukukuna doğru giden bir yol izlendiğini ileri sürerek, “Bu sürecin içerisinde hukuka aykırılıklarla dolu birçok hadise yaşandı” dedi.
MHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Alparslan Sucu da, “Yaşadığımız birçok olumsuzluk varken bir hukukçu olarak beni etkileyen şey, hukuk devleti ilkesinden zaten uzaktık ama artık gözle görülmeyecek derecede bir uzaklıktayız. Bunu fark edince aktif siyasete atıldım” diye konuştu.
“2015’TEN SARKAN KRİZ 2016’NIN İLK YARISINI DA ETKİ ALTINDA BIRAKACAK”
TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı da konuşmasında 7 Haziran sonrası bir hükümet formülünün hayata geçirilememesi, alınan tekrar seçim kararı ve son dönemde tırmanan terörün büyüttüğü istikrarsızlık ve güven probleminin ekonomiye olumsuz yansıdığının altını çizdi. Naslı, bu kritik süreçte ekonomide giderek ağırlaşan yapısal sorunlar ve konjonktürel riskler nedeniyle, 1 Kasım sonrası oluşacak yeni siyasi iktidarı ciddi bir görev beklediğini belirtti. Naslı, “Hükümetin kurulması ile son 6 aydır boşa geçirdiğimiz zamanı telafi etmeye çalışacağız. Uzun ömürlü bir hükümet formülünün hayata geçirilmesi bizlere moral ve güven verecektir. Ekonomide 2016’dan umutluyum. Fakat şüphesiz bu bir sihirli değnek de değil, her şey bir anda düzelemez. 2015’ten sarkan kriz 2016’nın ilk yarısını da etki altında bırakacaktır” diye konuştu.
En önemli şeyin güven olduğunun altını çizen Naslı, istikrar, güven ve huzurun sağlanması durumunda, Türkiye’nin gelişim ve kalkınma sürecinin önünde engel kalmayacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tügiad Ankara Şube Başkanı Naslı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tügiad Ankara Şube Başkanı Naslı: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı