Tuğçe'nin arkadaşları olay geceyi anlattı

Hürriyet Haber
08 Aralık 2014 - 12:06Son Güncelleme : 08 Aralık 2014 - 16:43

Alman Der Spiegel dergisi, beş gün önce defnedilen Tuğçe Albayrak'ın saldırıya uğradığı gecede küfürlerin uçuştuğunu yazdı. Saldırganın arkadaşı, genç kızın Sanel M'e küfür ettiğini iddia etti.

Alman Der Spiegel dergisi haberinde, saldırgan Sanel M.'in arkadaşının yaptığı ifadeye dayanarak, Tuğçe'nin olay gecesinde küfür ettiğini kaydetti.
İfadeye tepki gösteren Tuğçe'nin arkadaşları ise, "Tuğçe'nin ağzından kesinlikle 'o...çocuğu' kelimesi çıkmadı" dedi.

Bild gazetesine konuşan genç kızın arkadaşları Kristina, Alma ve Laura, tanık oldukları dehşet geceyi ve küfür iddialarını yanıtladı.

Kristina P.: "Alma'nın 20. yaş gününü kutladık. Sabah saatlerinde gittiğimiz McDonald's restoranında orada oturan erkek grubunu fark ettik. Bizi görür görmez sataşmaya başladılar. Daha sonra aşağıdan iki kızın çığlıklarını işittik. Üç kişi indiğimizde kızlar tuvaletin önünde oturuyordu, karşılarına da üç erkek dikilmişti. Tuğçe erkeklere oradan gitmelerini söyledi. Bunun üzerine Sanel, Tuğçe'nin üzerine yürüdü ve en ağır küfürleri etti. Bunu duyan erkekler, yandaki tuvaletten çıkıp Sanel'i oradan zorla uzaklaştırdı. Sanel ise arkasını dönüp Tuğçe'yi tehdit etti. Biz restorandan çıkarken küfür etmeye devam etti. Özellikle Tuğçe'ye ettiği hakaretler korkunçtu. Bunun üzerine biz de susmadık. Otopark alanına geldiğimizde de sürekli küfürler yağdırıyordu. Tuğçe ise sadece "Gidin artık" dedi ama onlar devam etti."

Alma A.: "Aralarında en agresif olan Sanel'di. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Birbirinden ağır küfürler etti. Biz de dayanamayıp cevap verdik ama asla o... çocuğu demedik."

Laura R.: "Sadece bize değil, başka insanlara da sataştılar. Yemekteyken birdenbire çığlıklar duyduk. Tuğçe hemen aşağıya koştu. Sonradan duyduğuma göre Tuğçe onlara gitmelerini söylemiş. Ben olayın orada bittiğini düşünmüştüm. Daha sonra çıktığımızda erkekler peşimizden gelip çok ağır küfür etti. Alma ve Tuğçe dayanamayıp, işittiklieri 1000 küfür karşısında cevap verdiler. Ne dediklerini hatırlamıyorum ama o kelimeyi söylemediler."

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı