Dünya Haberleri

  ‘Tuğçe’nin ölümüne neden olan Sırp genç alkollüydü’

  DW Türkçe
  08.12.2014 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Der Spiegel'in haberine göre, Tuğçe Albayrak’ı yere iterek komaya girmesine sebep olan kişi yüksek oranda alkollüydü.

  ‘Tuğçe’nin ölümüne neden olan Sırp genç alkollüydü’
  Der Spiegel'in internet sitesinde yer alan habere göre, Tuğçe Albayrak'ın ölümüne neden olan kişinin kanında olayın üzerinden saatler geçtikten sonra bile yüksek oranda alkol tespit edildi. Haberde, polis tarafından olaydan iki saat sonra, sabah saat 6 sularında yapılan alkol muayenesinde, zanlının kanında 1,4 promil alkole rastlandığı belirtiliyor. Ancak saldırganın alkol muayenesi sırasında net bir şekilde konuşabilecek durumda olduğu da ifade ediliyor.

  Habere göre, 15 Kasım'da Offenbach kentindeki 'Balkan-diskosu' olarak bilinen bir kulüpte 18'inci doğum gününü kutlayan Sanel M. viski gibi içkiler içti. Saldırgan, kutlamadan sonra bir grup arkadaşıyla olayın cereyan ettiği restoranın tuvaletine gitti.

  AİLENİN AVUKATI KONUŞTU
  Grubun tuvalette taciz ettiği iki kadını kurtarmak için araya giren Tuğçe Albayrak'ı restoranın otoparkında bekleyen ve yere iterek komaya sokan Sanel M. halen gözaltında bulunuyor. Sanel M.'nin 18 yaşına yeni bastığı için gençlik mahkemelerinde yargılanması söz konusu.

  Ailenin avukatı Mecit Karaahmetoğlu, Stutgarter Zeitung gazetesine açıklamasında, zanlının gençlere uygulanan ceza hukukuna göre yargılanmasını beklediğini söyledi. Buna göre, zanlı 6 ay ile 10 yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilir.

  Ailesi Tuğçe'nin 23 yaşına gireceği günde yaşam ünitesinin kapatılmasına karar vermişti. Tuğçe Albayrak çok sayıda siyasetçinin de aralarında bulunduğu binlerce kişi tarafından çarşamba günü toprağa verilmişti.

  Gösterdiği cesaret nedeniyle Almanya'da Tuğçe'ye Federal Liyakat Nişanı verilmesi için bir kampanya başlatıldı.
  ‘Tuğçe’nin ölümüne neden olan Sırp genç alkollüydü’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı