« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuğçe Erden Orduspor'da

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Orduspor Kadın Basketbol Takımı, geçen sezon Balıkesir Güre Belediyesi forması giyen Tuğçe Erden'i transfer etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Orduspor Kadın Basketbol Takımı Şube Sorumlusu Akın Çiçek, 1 yıllık sözleşme imzaladıkları Tuğçe Erden'in takıma önemli katkıda bulunacağına inandıklarını söyledi.

Ligin bu hafta sonu oynanacak karşılaşmalarla başlayacağını, ancak kendilerinin ilk haftayı maç yapmadan geçireceklerini anımsatan Çiçek, “Biz de bu aşamada yeni kurulan ekibimize takviyeler yapmayı sürdürüyoruz. Tuğçe'nin transferi bizim için çok önemliydi. Tuğçe'nin yanı sıra bir uzun oyuncu da almak istiyoruz. Bu transferde de sona yaklaşıldı. Müjdesini şimdiden verelim. O isim de yarın Ordu'da olacak” dedi.

Oyun kurucu olan Tuğçe Erden'in Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi'ni yakından tanıdığını belirten Akın Çiçek, “Kendisi bu ligde en çok sayı ortalaması ile oynayan üç oyuncudan bir tanesi. Bir sene önce de Alanya'da sayı kraliçesi olmuştu. Biz yeni transferimizin Orduspor forması altında büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Genç oyuncu Tuğçe Erden ise basketbol yaşamı boyunca hep iyi takımlarda oynama şansı yakaladığını dile getirerek, “Yeni bir takımız, adapte olma döneminden geçiyoruz. Ancak, bu dönemin kısa süreceğini tahmin ediyorum. Takımımızın başarısı için ben ve arkadaşlarım elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz