Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuğba piste çıkıyor

İtalya'nın Torino kentinde devam eden Kış Olimpiyat Oyunları'nda artistik pateni kısa program sonrası, serbest programa kalarak bu alanda bir ilki gerçekleştiren bayan sporcumuz Tuğba Karademir, bu akşam saat 20.00'de piste çıkıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlk 24 paten arasında kendisine yer bularak serbest programa kalan 20 yaşındaki Karademir,  pistten 15 ile 20'ncilik arasında bir yerde ayrılmayı bekliyor.

PUANLARI DÜŞÜK BULDU

Kısa programda hakemlerin artistik puanlarını çok düşük verdiğini söyleyen Tuğba, "Bu tür organizasyonlarda, mutlaka bir Türk hakeminin de olması lazım" dedi. Bu akşam saat 20.00’de başlayacak ve TRT 3 ve Eurosport'tan yayınlanacak serbest programa 5. sırada çıkacak olan Tuğba, "Alacağım teknik puanlardan eminim. Ancak artistik puanlarda sıkıntı yaşıyorum. 15 ile 20’ncilik arasında bir derece bekliyorum" diye konuştu. Tuğba bu akşam Mario Leblianc’ın Barracuda ve Adagio Tango eserleriyle serbest programını gerçekleştirecek.

Kuzey disiplininde hayal kırıklığı

TORİNO 2006’da dün kuzey disiplini kayak kros sprintte yarışan 4 sporcumuz da ilk tur elemelerini geçemedi. Pragelato Plan’da yapılan yarışlarda, erkekler 1.4 kilometrede piste çıkan Muhammet Kızılarslan 2:28.94’lük derecesiyle 80 sporcu arasında 64’üncülükte kalırken, Sabahattin Oglago da 2:31.10’luk derecesiyle 67’nci sırayı aldı.

Bayanlar 1.2 kilometrede yarışan Kelime Aydın ise 2:33.33’lük zamanıyla 66 sporcu arasında 63’üncü olabildi. Bayanlar slalomda yarışan Duygu Gül Ulusoy yarışmayı tamamlayamadı. Bayanlar kayak kros sprintte Kanadalı Chandra Crawford altın, Alman Claudia Kuenzel gümüş ve Rus Alena Sidko da bronz madalyanın sahibi oldu. Erkeklerde ise İsveçli Bjoern Lind olimpiyat şampiyonluğunu kazanırken, Fransız Roddy Darragon ikinciliği, İsveçli Thobias Fredriksson da üçüncülüğü elde etti.

Kardeşler kürsüde

20. Kış Olimpiyat Oyunları’nda İsviçreli kardeşler Philipp Schoch ile Simon Schoch snowboard erkekler paralel dev slalomda altın ve gümüş madalyaları alarak tarihe geçti. Philipp, ağabeyi Simon’u gölgede bırakarak altın madalyanın sahibi oldu. Schoch’lar, kış olimpiyatı tarihinde bir yarışmada altın ve gümüş madalya alan 3. kardeş sporcular oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz