« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuğba Karademir Türk müziğiyle yarışmak istiyor

İtalya'nın Torino kentinde devam eden 2006 Kış Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi artistik buz pateni dalında temsil edecek Mengenli sporcu Tuğba Karademir, “Müsabakalarda Türk müziği ile yarışmak istiyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
20. Kış Olimpiyat Oyunları'nda, yarın kısa programda piste çıkacak olan Tuğba Karademir, yarışmalarda Türk müziğini de kullanmak istediğini belirterek, “Bir kaç yıl sonra kendimi iyice kabul ettirdikten sonra Türk müziği ile yarışmak istiyorum” dedi.

Artistik buz patenine hem artistik hareketlerin, hem de sporun bir arada bulunması nedeniyle ilgi duyduğunu ifade eden Karademir, antrenmanlardaki başarısının yarışmaya yansıması ile ilgili olarak, ”Yarışma deneyimi arttıkça antrenman başarısının yarışmaya yansıma yüzdesi artıyor, ancak her yarışma kendi başına bir olay. Etrafta oluşabilecek bir olay, psikolojik olarak kafanızı dağıtacak bir durum, en ufak bir sakatlanma, fiziksel olarak etkilemeyecekse bile güveninizi, konsantrasyonunuzu etkileyebiliyor” diye konuştu. 

Mengen'de görüştüğü Tuğba Karademir'in babası Tayfun Karademir ise kızının 2 büyük kaza atlattığını, ancak bu sporu yapmaktan vazgeçmediğini söyledi.

Tuğba'nın York üniversitesinde Bioteknoloji eğitimi aldığını söyleyen Tayfun Karademir, kızının Mengen'i çok sevdiğini, sürekli Türkiye'ye gelmek istediğini anlattı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz