« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuğba hakemlerden şikayetçi

İtalya'nın Torino kentinde devam eden 20. Kış Olimpiyat Oyunları'nda, Artistik Buz Pateni'nde kısa program sonrası ilk 24 sporcu arasına girerek olimpiyat tarihinde serbest programa kalan ilk Türk sporcusu olan Tuğba Karademir, yarışmalarda artistik puanlarının çok düşük verildiğini belirterek, “Bu tür organizasyonlarda, mutlaka bir Türk hakeminin de olması lazım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karademir, yarın akşamki serbest programda 15.lik ile 20.lik arasında bir derece beklediğini belirterek, alacağı teknik puanlardan emin olduğunu, ancak artistik puanlarda bugüne kadar hep sıkıntı yaşadığını söyledi.

Kanada'nın Toronto Eyaleti'ndeki York Üniversitesi'nde Bioteknoloji öğrenimi gören Karademir, “Sporu bıraktıktan sonra mutlaka Türkiye'ye dönerek, antrenör olarak ülkeme hizmet etmek istiyorum” dedi.

Bundan sonraki hedeflerini de açıklayan Karademir, “Önümüzdeki ay Kanada'nın Cagliari kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda ve 2010 yılında yine Kanada'da gerçekleştirilecek olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” diye konuştu. /images/100/0x0/55eb310df018fbb8f8b14806

Bugün, TSİ 14.30'da bir çalışma daha yapacak olan Tuğba Karademir, yarın TSİ 20.00'de başlayacak serbest programa 5. sırada çıkacak. Karademir, Mario Leblianc'ın Barracuda ve Adagio Tango eserleriyle serbest programını gerçekleştirecek.

Kısa program sonunda ABD'li Sahsa Cohen ilk sırada bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz