Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuğba Daşdemir gelecekten umutlu

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Alp Disiplini büyük slalom ilk yarışında 60. sırada yer alan Tuğba Daşdemir, “Bir sonraki jenerasyonumuz daha iyi olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tuğba, gazetecilere yaptığı açıklamada, güzel bir havada yapılan ilk yarışın ardından ikinci inişte ilk 50 içine girebileceğini kaydetti.

Yarışmada çok tecrübeli isimlerin yer aldığını hatırlatan Tuğba Daşdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yarışmada ilk 35'teki sporcular, dünya sıralamasında ilk 500'de yer alan isimler. Erzurum'da yapılan tesislerin ardından sistem oturursa, bu bizim için çok önemli olacak. Bizim için pist hazırlanırsa, daha iyi, daha düzgün çalışırsak, daha iyi yerlere geliriz. Şu anda diğer sporculara göre antrenman ve yarış eksikliğimiz var. Bu sporla 2 yıldır mücadele eden bir sporcu 400 yarışa girmiş, benim yaklaşık 10 yıldır 121 yarışım var. Bir sonraki jenerasyonumuz daha iyi olacak. Bunun için zaman ve sabır gerekiyor. Herkes çok şey bekliyor, ancak biz de daha fazlasını istememize rağmen, bu kadar oluyor.”

KARDEŞLER AYNI PİSTTE

Büyük Slalom'da ilk inişi 65. sırada tamamlayan 1992 doğumlu kardeşi Betül Gül ile birlikte mücadele eden ve ilk yarışta 71. olan 1991 doğumlu Fatmanur Gül de bu yıl ilk yarışlarına çıktıklarını, tecrübelerinin artmasıyla daha iyi dereceler alacaklarını söyledi.

Fatmanur Gül, yarışı bitirmenin de kendisi açısından önemli olduğunu belirterek, her geçen gün kendilerine bir şeyler kattıklarını kaydetti.

Kardeşiyle arasında tatlı bir rekabet olduğunu ifade eden Fatmanur Gül, “Bugün beni geçti. Bir o beni, bir ben onu geçiyoruz. Onun beni geçmesi aslında benim kendimi geçmesi. İkimiz iyi kayalım hiç fark etmez” dedi.
Fatmanur Gül'ün kardeşi Betül Gül ise bugün en iyi performanslarından birini yaptığını belirterek, “İkinci inişi de en iyi şekilde yapmak istiyorum. Bugün şanssızlık yaşamadan bitirdim. Aldığımız sonuç çalışmalarımıza ve yarış tecrübelerimize göre kötü değil. Çok yeniyiz ve tecrübesiziz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler