« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tugay çılgınlığı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mustafa İzzet, İngiltere'de Türk bayrağını açarken Tugay İskoçya'da Türk bayrağını Rangers kulüp dergisine koydurttu. Glasgow Rangers'da yedekte bekleyen Tugay'a manşetine çıktığı kulüp dergisinde on sayfa ayrıldı...

L.City'li Mustafa İzzet, İngiltere'de, sahada Türk bayrağı açarken, Tugay da İskoçya'da Rangers'in resmi kulüp dergisinde beş sayfaya Türk bayrağını koydurarak ay yıldızı Ada'da göklere yükseltti. Rangers kulübünün resmi haftalık dergisi ‘‘Rangers News’’, son sayısında Tugay'ı ‘‘Tugay Çılgınlığı’’ başlığıyla manşet yaptı.

İki maçta 30 dakika oynamasına rağmen, Tugay'ın Glasgow'a transferinin Türkler'i çılgına çevirdiğini vurgulayan dergi, Hakan'ın yurtdışı girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra ancak kraliyet ailesi üyeleri veya film yıldızlarının gördüğü muameleyi gören Tugay'ın Türk ulusunun umutlarını taşıdığına dikkat çekti.

G.SARAY DESTEĞİ

Rangers News dergisine röportaj veren Tugay, G.Saray'daki eski takım arkadaşlarının kendisine büyük destek verdiklerini belirterek özetle şunları söyledi: ‘‘G.Saray'a ve taraftarlara çok şey borçluyum. Şimdi başka bir kulüpte en iyisi olabileceğimi kanıtlamalıyım. Rahat hayatı seçebilirdim ama zorda karar verdim.’’

Rangers Kulübü'nün yayınladığı derginin şubat sayısında, beş sayfada Türk bayrağının yanında ‘‘ÖNCÜ’’ başlığıyla toplam 10 sayfada yer alan Tugay röportajında Türk futbolcunun transferinin gelişigüzel bir ithalat olmadığını vurgulayan dergi, ‘‘Tugay tüm Türk ulusunun futbol umutlarını ve hayellerini taşıyor’’ yorumunu yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler