MALATYA HABERLERİ

Tüfenkci, Koalisyon Görüşmelerini Değerlendirdi

IHA
12.07.2015 - 17:44Son Güncelleme :

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ, KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİ DEĞERLENDİRDİ.

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, koalisyon görüşmelerini ve süreci değerlendirdi. AK Parti ile milletin kaderinin bir olduğunu belirten Tüfenkci, “Millete rağmen siyaset yapanların blok hesapları, çatı adayları gibi çökmüştür” dedi.
Seçim sonuçlarının iyi okunması gerektiğinin altını çizen AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, sandıktan çıkan iradenin partilere uzlaşma mesajı verdiğini ancak partilerin uzlaşmaya çok istekli olmadığını dile getirdi. “Biz seçmenin iradesi doğrultusunda diğer partilere kapıyı kapatmadan ama erken seçim seçeneğini de hiçbir zaman gözardı etmeden görüşmelerimizi yapmaya başladık” diyen Tüfenkci, koalisyon görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
“13 YILLIK İSTİKRAR BUGÜN KRİZİ ÖNLÜYOR”
Tüfenkci, ülkenin hükümetsiz bırakılmaması gerektiğini, çözülmesi gereken devasa sorunlar olduğunu ve bu bir aylık sürede ülkenin kan kaybettiğini dile getirerek, “Şu an bile ülkemiz bir krizle karşı karşıya kalmadıysa bu AK Parti’nin 13 yılda ülkeye kazandırdığı istikrarın sonucudur. Vatandaş bunu görmekle beraber olası bir seçimde AK Parti ile tek başına iktidar döneminin devamından yana görüş bildiriyor. Şu anda her şey şeffaf bir şekilde, kapalı kapılar ardında pazarlık yaparak değil milletimizin gözü önünde yürütülüyor. Sandıktan çıkan millet iradesine saygısızlık etmeyerek iradelerimizi çeşitli vesilelerle gerek Genel Başkanımız ve Genel Başkan yardımcılarımız, gerek biz her platformda ifade ediyoruz ama bunlara rağmen yanaşılmıyorsa zorla güzellik olmaz, ülkeyi kaosun içine atacağımıza biraz daha cesaret gösterip diğer partilerle de bu işi yürütebiliriz.”
“DUVAR ÖRME İLE SİYASET İNŞA EDİLMEZ”
CHP’nin en başından beri statik pozisyon belirlediğini kaydeden Tüfenkci, şunları söyledi: “AK Partisiz bir hükümet nasıl oluşur? Blok. Şimdi o pozisyonunu revize etmek için birçok manevra yapmak zorunda kalıyor. İhtiyaç yoktu. Bu kadar statik pozisyon belirlemelerinin mahkumu şu an. Duvar örme çabalarıyla siyaset inşa edilmez. Siyaset sağlam bir temel üzerinde doğru sütunla yükselir ve milletin oluşturduğu çatıyla başarıya ulaşır. Yoksa çatıdan başlarsanız siyasete, hep sükutuhayale uğrarsınız. Biz temelden başladık.”
Milletvekili Tüfenkci, koalisyon kurma sürecinde MHP’nin tutumunu eleştirerek, “Hırsına yenik düşenler millet nezdinde ve siyaset tarihinde gerekli cevabı alacaktır” dedi. 7 Haziran seçimleri sonrası oluşan siyasi tabloda MHP’nin sergilediği tutumun sorumluluk ve milli hassasiyetten uzak olduğuna vurgu yapan Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkesini, vatanını, milletini sevmenin yolu kuru kuruya milliyetçilik yapmaktan geçmiyor. Ciddi anlamda milliyetçi bir duruş ülkenin istikrarını ve geleceğini düşünerek atılan adımlarda kendini gösterir. Ne yazık ki biz bunu MHP’de göremiyoruz. Bu bakımdan sahada vatandaşlarımız MHP’nin bu sorumsuz davranışını sorguladığına ve yadırgadığına tanık oluyoruz. 1999 yılında kendilerini çetelerle, mafyalarla bir tutan bir anlayış ile koalisyon yapmayı kendine yakıştıran MHP, bugün halkın yüzde 52 oyu ile seçilen Cumhurbaşkanı’nı ve o makamı hedef alarak siyasi sorumluluktan kaçıyor. Bunun sığ bir siyasi yaklaşım olduğunu belirtmek isterim. MHP’ye yakışan daha duyarlı ve cesaretli adım atmaktır.”
“SIRTINDA YUMURTA KEFESİ OLAN BİZİZ”
Muhtemel hükümet ortaklığı görüşmeleri için ekonomi, siyaset ve hukuk komisyonları kurulduğunu belirten Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her bir parti için ayrı komisyonlarla çalışmalarımızı sürdürdük. Hiç kimseye ön yargılı bakmadan, her bir parti seçim beyannamesinde ne demiş, biz ne demişiz, nerelerde uzlaşmışız, nerelerde farklılaşmışız, diye titiz bir çalışma yürütüldü. Başkaları dedikodu yaparken, başkaları birbirine hakaret ederken AK Parti, 7 Haziran’da çıkan siyasi tablonun gereği neyse onu yapıyor” sözlerini kaydetti. AK Partili yöneticilerin büyük bir hassasiyet içerisinde olduklarını belirten Tüfenkci, “Çünkü sırtında yumurta küfesi olanlar biziz. Diğer partiler için konuşmak kolay. Davet ediyoruz, ’hadi gelin beraber hükümet kuralım’ diyoruz. Sürekli ’ben gelmeyeyim, siz buyurun önce, onunla yapın, bununla düşünün’ diyorlar. Bunun nedeni de bu ülkeyi idare etmek kolay değil. Konuşmak, eleştirmek, muhalefet yapmak kolay ama bu ülkede hükümet olmak, iktidar olmak kolay değildir. Pazartesinden itibaren çalışmalar başlayacak."
Türkiye’yi hükümetsiz bırakmayacaklarını anlatan Tüfenkci, sözlerini şöyle tamamladı: "Zor şartlar altında bu ülkeyi yeniden idare edecek, sorumluluğu taşıyacak, bu hükümeti yeniden hep beraber kuracağız. Seçim olursa zaten bu tabloyu değiştirecek, yeniden tek başına AK Parti iktidarı sağlayacak neticeyi çıkaracağız. Ona gerek kalmadan biz hükümet kurabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Tüfenkci, Koalisyon Görüşmelerini Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tüfenkci, Koalisyon Görüşmelerini Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:23
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı