Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tüfekle öldürdü başını bıçakla kesti

  Havva Nur ARKAN/ YALVAÇ,(Isparta),(DHA)
  29.08.2012 - 09:31 | Son Güncelleme: 29.08.2012 - 14:54

  ISPARTA’nın Yalvaç İlçesi’nde evli ve 2 çocuk annesi, 26 yaşındaki Nevin Y., kendisine zaman zaman silah zoruyla tecavüz ettiğini ve uygunsuz fotoğraflarını yayacağı tehdidinde bulunduğunu iddia ettiği 35 yaşındaki Nurettin Gider’i av tüfeğiyle vurduktan sonra başını kesti. Çuval içinde getirdiği Gider’in başını köy meydanına atan Nevin Y., "Arkamdan konuşmayın. Namusumla oynamayın. İşte namusumla oynayanın kellesi" dedi.

  Olay, dün saat 22.00 sıralarında Yalvaç’a bağlı Koruyaka Köyü’nde meydana geldi. 2 çocuk annesi ve 5 aylık hamile olduğu belirtilen Nevin Y.'nin eşi İsmail Y., 8 ay kadar önce çalışmak için Antalya’nın Demre İlçesi’ne gitti. 

  BÖYLE VAHŞET GÖRÜLMEDİ / WEB TV

  Evde 2 çocuğuyla kalan Nevin Y.'nin kayınpederi İlyas Y.'nin kız kardeşi ile evli olan ve aynı köyde oturan evli ve 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider, iddiaya göre evine gittiği Nevin Y.'ye zaman zaman silah zoruyla tecavüz etti. Köyde dedikodu yayılması üzerine Nevin Y. şikayetçi olacağını söyledi. Nurettin Gider, "Elimde, uygun olmayan fotoğrafların var. Bunu köye, herkese yayarım" tehdidiyle Nevin Y. ile birlikte olmayı sürdürdü.

  CİNSEL ORGANINDAN YARALADI

  Nevin Y., dün gece "Birlikte kaçalım" diyerek evine çağırdığı Nurettin Gider ile tartıştıktan sonra aldığı av tüfeğiyle onu cinsel organından yaraladı. Yaralı halde kaçmaya çalışan Nurettin Gider, evin önündeki yaklaşık 2.5 metre yüksekliğindeki damdan düştü, ardından bahçe duvarından atlamak isterken düşüp duvarın dibine yığıldı. Arkasından giden Nevin Y., birkaç kez daha ateş ettikten sonra Nurettin Gider’in kafasını kesici bir aletle ayırarak, bir çuvala koydu.

  "İŞTE NAMUSUMLA OYNAYANIN KELLESİ"

  Olay yerinden yaklaşık 200 metre kadar ilerideki köy meydanındaki kahvenin önüne giden Nevin Y., burada oturanlara bağırarak, "Arkamdan konuşmayın. Namusumla oynamayın. İşte namusumla oynayanın kellesi" diyerek, çuvalın içindeki Nurettin Gider’in başını köy meydanına attı.

  Gördükleri karşısında şoke olan köylüler, olayı jandarma ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine kısa sürede köye giden jandarma ekipleri, hiçbirşey olmamış gibi tüfeğini omzuna takarak evine dönen Nevin Y.'yi gözaltına aldı.

  Nevin Y., güvenlik güçlerine Nurettin Gider’in bedeninin yerini gösterdikten sonra jandarma karakoluna götürüldü. Geniş güvenlik önlemi alınan köyde, sağlık ve güvenlik ekiplerinin incelemesi ardından Nurettin Gider’in cesedi, Yalvaç Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Burada yapılan ilk inceleme ardından Gider’in cesedi ve kesik başı, ayrıntılı otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Isparta Barosu, halen sorgusu süren Nevin Y.'nin savunmasını üstlenmek ve ifade verirken yanında bulunmak üzere bir avukat görevlendirdi. Avukat, hamile olan Nevin Y.'nin karnındaki bebeğin babasının belirlenmesi için DNA testi yapılmasını istedi.

  "KARNIMDAKİ BEBEK ÖLDÜRDÜĞÜM NURETTİN’DEN"

  Nevin Y., karnındaki bebeğin babasının, öldürdüğü Nurettin Gider olduğunu söyledi. Jandarma tarafından gözaltına alınan, ancak Yalvaç İlçe Merkezi’ndeki Emniyet Müdürlüğü nezarethanesinde tutulan Nevin Y.'nin ifadesi alınmadan önce jandarmalara, bu tecavüzlerden birinde de hamile kaldığını söylediği belirtildi.

  KAFASINI KESTİKTEN SONRA BIÇAĞI KARNINA SAPLAMIŞ

  Nevin Y.'nin Nurettin Gider’i, kayınpederi İlyas Y.'ye ait ruhsatlı av tüfeğiyle öldürdüğü anlaşıldı. Olayın meydana geldiği Nevin Y.'nin evi ile cesedin bulunduğu bölgede toplam 5 av tüfeği fişeği, öldürülen Nurettin Gider’in üzerinde ise 1’i kurusıkı, diğeri 7.65 milimetre çapında tabanca ve bu tabancaya ait mermiler bulundu. Nevin Y.'nin av tüfeğiyle cinsel organı ve vücudunun çeşitli yerlerinden vurduğu Nurettin Gider’in kafasını kestiği bıçağı, daha sonra karnına saplayarak, bıraktığı ifade edildi.

  "KIZIMIN CANINA TAK ETMİŞ"

  Nevin Y.'nin babası Zekeriya Y. DHA muhabirine, öldürülen Nurettin Gider’in uzun süreden bu yana kızına sözlü ve cinsel tacizde bulunduğunu öğrendiğini belirterek, şöyle konuştu:
  "Kızımın artık canına 'tak ettiği' ve intihar etmeyi düşündüğünü, 'İntihar etmeden önce bari namusumu temizleyeyim' diye bu cinayeti işlediğini öğrendim. Kızım, daha önce bize bu konuyla ilgili bir şey söylemedi. Söylese başka türlü hallederdik. Kızımın biri 6, diğeri 2 yaşında 2 çocuğu var, bir de karnında var. Benim kızım böyle bir cinayet işleyecek insan değildi, ama canına tak demiş."

  Zekeriya Y. damadı İsmail Y.'nin 5-6 aydan bu yana Antalya’nın Demre İlçesi’ndeki bir taş ocağında çalıştığını, bu nedenle kızının evde çocuklarıyla yalnız kaldığını ekledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı