SİVAS HABERLERİ

TÜDEMSAŞ'ın yol haritası masaya yatırıldı

DHA
23.05.2017 - 16:23Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta 'TÜDEMSAŞ Dış Paydaş Ortak Akıl Platformu' çalıştayı demiryollarına yön veren lider kuruluşlar, bürokratlar, akademisyenler ve özel sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Çalıştayda, TÜDEMSAŞ’ın stratejik hedeflerinin belirlenmesi ve yol haritası oluşturulmasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.
Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.'nin (TÜDEMSAŞ) kurumsal yönetim sisteminin geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik TUBİTAK/TÜSSİDE ile başlatılan “Stratejik Yönetim, Süreç Yönetimi ve İç Kontrol Sistemi Oluşturma Projesi' kapsamında düzenlenen etkinlik Sivas Termal Otel'de yapıldı. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, TÜBİTAK’a bağlı TÜSSİDE ile stratejik yönetim, süreç yönetimi, iş kontrol sistemi konularında düzenledikleri TÜDEMSAŞ Dış Paydaş Ortak Akıl Platformu’na katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Kalkınma Bakanlığı Program İzleme Değerlendirme ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Dairesi Başkanı Mehmet Akif Köseoğlu da konuşmasında stratejik plan ve stratejik yönetim anlayışının önemine vurgu yaptı.
TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak ise 1939 yılında kurulan Cer Atölyesi’nin ülkenin kalkınmasına ciddi anlamda katkı sağladığını vurgulayarak, Bozkurt isimli buharlı lokomotifin TÜDEMSAŞ’ta üretildiğini ve ilk milli demiryolu aracı olduğunu söyledi. Bu gelişmenin sonraki yıllarda durağan bir hal aldığını belirten Kavak, yaklaşık 50 yıl demiryollarının önemsenmediğini, 2002 yılından sonra demiryollarının yeniden öncelikli ulaşım aracı olarak benimsendiğini ifade etti. Milli ve yerli seferberlik ilan edildiğini de hatırlatan Kavak şu ana kadar demiryollarına 60 milyara yakın harcama gerçekleştirildiğini söyledi.
TÜDEMSAŞ'ın her geçen gün kabuğunu kıran ve daha çok gelişen bir kuruluş olduğunu ifade eden Sivas Valisi Davut Gül de kurumun son yıllarda milli ve yerli seferberlik kapsamında geleceğin ihtiyaçlarını da karşılayacak hale geldiğini dile getirdi. 1939’dan beri Sivas’ın ve Sivaslının hayatında yer alan TÜDEMSAŞ'ın adeta bir okul gibi çalışarak hem kalifiye eleman yetiştirdiğini, hem ülke ekonomisine, hem de ilin gelişimine katkı sağladığını vurgulayan Gül, "Bundan sonra yeni bir sayfa açılması lazım. O sayfa sizlerin konuşacağı ve 3-4 yıldır hazırlanan TÜDEMSAŞ'ın öncülüğünde yerli ve milli üretim yapan ve TÜDEMSAŞ'a üretim yapan özel sektörün oluşturduğu, Sivas’ta bir atılımın gerçekleşmesi gerekiyor. Devlet demiryollarımızın öncülüğünde TÜDEMSAŞ'ın liderliğinde inşallah Sivas ve Türkiye bu birikimleri yapacak" dedi.
Konuşmaların ardından başlayan TÜDEMSAŞ Dış Paydaş Ortak Akıl Platformu Çalıştayı’nda tüm paydaşların katkısıyla TÜDEMSAŞ’a dönük; swot analizi, çevre analizi, vizyon, misyon belirlenmesi/güncellenmesi, stratejik hedeflerin belirlenmesi, hedeflere ulaştıracak yol haritalarının belirlenmesi, sorunlu alanların çözümüne yönelik önerilerin belirlenmesi gibi konularda uygulamalı çalışmalar yapıldı. Çalıştay sonrası katılımcılar TÜDEMSAŞ’ı gezdi. Gezide yenilenen malzeme stok sahaları gezilerek stok takip sistemi hakkında bilgi alındı. Vagon Üretim Fabrikasını ziyaretlerinde ise TSI sertifikasına sahip yeni nesil yük vagonlarının üretim aşamaları yerinde görüldü.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Sivas haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Sivas haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TÜDEMSAŞ'ın yol haritası masaya yatırıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:23
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı