« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuborg keyif verdi : 92-87

Süleyman ALASYA / İZMİR
SON GÜNCELLEME

Basketbolda Koraç Kupası'ndaki temsilcilerimizden İzmir ekibi, Bulgar rakibi Tcherno More Sodi karşısında ilk yarısını 42-41 önde kapattığı maçı rahat kazandı.

Tuborg, Koraç Kupası'nın ikinci maçında kendi evinde konuk ettiği Bulgar Rakibi Tcherno More'yi yendi: 92-87. Maça hızlı başlayan Tuborg, umduğundan çok daha güçlü rakibi Tcherno More önünde zorlanmaya başladı. Martin ve Adnan'ın sürekli bulduğu sayılara, oyun kurucu Serkan ve Altar'ın hızlı hücumları ve Demir'in üç sayılık atışları da eklenince Tcherno More oynadığı modern basketbola rağmen Tuborg'tan geride kaldı ve ilk yarı tek sayı farkla evsahibi ekibin üstünlüğüyle sona erdi: 42-41.

2. yarıda oyuna giren Nedim Dal, Tcherno More'nin uzun oyuncularını başarıyla engellerken, sayı üretmede de günündeydi. Oyunun tamamında sahada kalan Demir ve Adnan'ın attığı 23'er sayı da skora yansıyınca Tuborg 92-87'lik galibiyete ulaştı.

SALON : Atatürk

HAKEMLER : Ramualdos Brazauskas (Litvanya) (***), İvan Zachara (Çek) (***)

TUBORG : Altar (***) 8, Emir (***) 8, Serkan (***) 2, Gazi (*), Nedim (***) 14, Demir (***) 23, Martin (***) 14, Adnan (***) 23, Ahmet (**)

TCHERNO MORE-SODİ: Velchev (**) 6, Bojadjuski (*), Natov (***) 20, Stoyanov (**) 8, Belberov (***) 10, Migliniers (***) 11, Natchvili (***) 30, Drumev (**) 2 İLK YARI: 42-41 Tuborg lehine BEŞ FAUL: Natchvili (Tcherno More-30.10)


Bunları da Beğenebilirsiniz