İZMİR HABERLERİ

TÜBİTAK’ta Çakabey’e iki altın madalya

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 11:56Son Güncelleme :

TÜBİTAK 48. Lise Araştırma Projeleri Yarışması Ege Bölge finaline fen ve sosyal bilimler alanında beş proje ile katılan Çakabeyliler, iki altın madalyaya layık görülmenin gururunu yaşadılar.

Hürriyet Haber

Bu yıl fizik dalında iki birinci seçen jüri, her iki birinciliği de Çakabey Okulları’na verdi. Fizik dalında Tuan Dolmen  ve Yarkın Güneş, öğretmenleri Meltem Can’ın rehberliğinde hazırladıkları “Yüksek duyarlılıkla ölçüm yapabilen sıvı emelli optik eğim algılayıcısı tasarımı” isimli projeleri  ile Ege Bölge  1.liği ödülünü aldılar.

Çakabey 11. sınıf öğrencisi Can Pak da öğretmeni Meltem Can’ın rehberliğinde hazırladığı “ Lazer Diyot İle Yüzey Titreşim Frekansının Ölçülmesi” isimli projesi ile Ege Bölge  1.liği ödülünü aldı. Çakabeyliler Ankara’da yapılacak TÜBİTAK Türkiye finallerinde hem İzmir’i hem de Çakabey Okulları’nı temsil edecekler. 

Okul Müdürü Ferah Uslan bölge finallerine katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerini yeni bilgi üretebilme kapasitelerinden dolayı kutlayarak “TÜBİTAK projelerini hazırlama süreci öğrencilerimize çok şeyler katıyor. Bu yüzden bizim için kazanmanın zevki yanında katılmanın kazancı çok daha önemli. Geleceğin fark yaratacak, bilimsel yaratıcılığa sahip bireylerini yetiştirdiğimizden emin olarak yolumuzda ilerliyoruz.” dedi.

 

TÜBİTAK Ege Bölge Finaline kalan beş proje sahibi öğrenci ve öğretmenler

TÜBİTAK’ta Çakabey’e iki altın madalya

(soldan sağa  Sosyal Bilimler Zümre Başkanı Burcu Cebeloğlu- Can Pak- Tuan Dolmen- Deniz Tunalı – Işıl Oral- Lise Müdürü Ferah Uslan- Zeynep Şerbetçi- Yarkın Güneş- Hüseyin Mert Asal- Anıl Ertekin- Fizik öğretmeni Meltem Can- (Tekerlekli sandalyedeki öğrenci Aleyna Gürbüz )

TÜBİTAK Ege Bölge Finaline kalan beş proje sahibi öğrenci ve öğretmenler (soldan sağa TÜBİTAK Ege Bölge Finaline kalan beş proje sahibi öğrenci ve öğretmenler

TÜBİTAK’ta Çakabey’e iki altın madalya

(soldan sağa  Burcu Cebeloğlu- Can Pak- Tuan Dolmen- Deniz Tunalı – Işıl Oral- Lise Müdürü Ferah Uslan- Zeynep Şerbetçi- Yarkın Güneş- Hüseyin Mert Asal- Anıl Ertekin- Fizik öğretmeni Meltem Can- Tekerlekli sandalyedeki öğrenci Aleyna Gürbüz)

 

Fizik dalında Ege Bölge şampiyonu olan proje sahibi öğrenciler ve öğretmenleri

TÜBİTAK’ta Çakabey’e iki altın madalya

(soldan sağa Can Pak- Meltem Can- Tuan Dolmen- Yarkın Güneş)

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden TÜBİTAK’ta Çakabey’e iki altın madalya hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜBİTAK’ta Çakabey’e iki altın madalya haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı