ESKİŞEHİR HABERLERİ

TÜBİTAK Ve Avrupa Komisyonu’ndan Anadolu Üniversitesi’ Öğretim Elemanlarına Destek

IHA
28.07.2015 - 11:43Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

IHA

Anadolu Üniversitesi’ndeki bazı öğretim elemanları, farklı alanlarda yaptıkları çalışmalar sayesinde TÜBİTAK ve Avrupa Komisyonu tarafından desteğe layık görüldü.
Anadolu Üniversitesi’nden konuyla alakalı yapılan açıklamada, Eğitim Fakültesi, Açıköğretim Fakültesi gibi çeşitli fakültelerde görev yapan öğretim üyeleri, TÜBİTAK ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklendiği belirtildi. Açıklamada, "Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serap Erdoğan, 2015 yılı güz döneminde önermiş olduğu, Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Öğretim Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Dr. T. Volkan Yüzer’in danışman, Yrd. Doç. Dr. M. Recep Okur ve Öğr. Gör. Salih Gümüş’ün de e-Öğrenme uzmanı olarak görev alacakları “Okul Öncesi Öğretmenleri için e-Mentörlük Temelli Eğitim (e-MENTE: OÖÖ)” başlıklı projeleri "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamında, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü. Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Öğretim Bölümü Öğretim Elemanları Doç. Dr. M. Emin Mutlu, Arş. Gör. İlker Kayabaş, Arş. Gör. Buket Kip Kayabaş ve Ayşe Peri Mutlu’nun 2015 yılı güz döneminde önermiş oldukları “Sanal Ortamdaki Öğrenme Deneyimlerinin Yönetimi için Yapay Zekâ Teknolojileriyle Desteklenmiş Bir Yaşam Günlüğü Sisteminin Tasarımı, Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi” başlıklı projeleri "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamında, TÜBİTAK tarafından kabul edildi" ifadelerine yer verildi.
Ayrıca, Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Öğretim Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Dr. Gülsün Eby ve Arş. Gör. Hakan Altınpulluk’un 2015 yılında önermiş oldukları “Açık ve Uzaktan Öğrenmede Evrensel Tasarım İlkeleri Çerçevesinde Arttırılmış Gerçekliğin Kullanılabilirliği” başlıklı projeleri "3001 Başlangıç Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı"nın da TÜBİTAK tarafından desteklendiği, Universitat Oberta de Catalunya Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ana Elena Guerrero Roldan’ın 2015 yılında önerilmiş olduğu ve Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Öğretim Bölümü Öğretim Elemanları Prof. Dr. Gülsün Eby, Yrd. Doç. Dr. Serpil Koçdar, Yrd. Doç. Dr. M. Recep Okur ve Dr. Nejdet Karadağ’ın ortak olarak görev aldıkları “An Adaptive Trust-Based e-Assessment System For Learning - @ TeSLA” başlıklı projeleri, "Horizon 2020-Ict 20-2015: Technologies For Better Human Learnıng And Teaching" kapsamında, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye layık görüldüğü eklendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden TÜBİTAK Ve Avrupa Komisyonu’ndan Anadolu Üniversitesi’ Öğretim Elemanlarına Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜBİTAK Ve Avrupa Komisyonu’ndan Anadolu Üniversitesi’ Öğretim Elemanlarına Destek haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı