BURSA HABERLERİ

TÜBİTAK, TED Bursa Koleji’nin birinciliğini onayladı

DHA
31.03.2017 - 12:57Son Güncelleme :
DHA

BURSA, (DHA) - TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda, TED Bursa Koleji 9. sınıf öğrencisi Melih Öztürk’ün tasarladığı "Mars Robotu" projesi, Teknolojik Tasarım alanında 1’inci seçildi.

Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda 1’inci olan Uluğbey isimli robot, Mars’tan aldığı görüntüleri dünyaya iletebilme ve sensörleriyle topladığı bilgileri bilgisayara aktarabilme özelliğiylede ilgi gördü. Biyoloji alanında yarışmaya katılan TED Bursa Koleji 10. sınıf öğrencisi Ilgım Cengiz’in "PVC serum şişesinin insülin üzerindeki olumsuz etkisi" projesi ise 3’üncü oldu. Melih Öztürk’ün birincilik derecesi alan “Mars Robotu” projesi, Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde TED Bursa Koleji’ni temsil edecek.

Başarılarından dolayı öğrencilerini kutlayan ve projelerde emeği geçen öğretmenlerini teşekkür eden TED Bursa Koleji Lise Müdürü Ebru Bekil, bu başarılardan dolayı duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirdi.FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden TÜBİTAK, TED Bursa Koleji’nin birinciliğini onayladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜBİTAK, TED Bursa Koleji’nin birinciliğini onayladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı