KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

TÜBİTAK’tan AR-GE Ve Sanayi Desteği

IHA
23.10.2015 - 17:40Son Güncelleme :

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü ve Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. (TEKNOKENT) işbirliği düzenlenen “ TÜBİTAK Ar-Ge ve Sanayi Destekleri” programı KSÜ’de gerçekleştirildi.

IHA

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü ve Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. (TEKNOKENT) işbirliği düzenlenen “ TÜBİTAK Ar-Ge ve Sanayi Destekleri” programı KSÜ’de gerçekleştirildi.
KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Üniversitelerin en temel hedeflerinden birinin de ülkenin geleceğini kuracak nesiller yetiştirmek olduğunu ifade eden Deveci “Bu hedef kapsamında öğrencilerimizi TÜBİTAK destekleri gibi desteklere yönlendirerek üretimde yer almalarını ve faydalı projeler ortaya koymalarını amaçlıyoruz” dedi.
TEKNOKENT hakkında katılımcıları bilgilendiren Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci Üniversitenin ar-ge altyapısı, yürütülen bilimsel araştırma projeleri, TÜBİTAK ve SANTEZ projeleri hakkında bilgi verdi. Kahramanmaraş TEKNOKENT’in Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında ikinci olduğunu hatırlatan Rektör Deveci başarıların artarak devam edeceğinin altını çizdi.
TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ise Kahramanmaraş’ı ve KSÜ’yü gördükten sonra böyle bir program için çok geç kaldıklarını anladıklarını ifade ederken Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin birikim ve altyapı olarak çok güçlü bir üniversite olduğunun altını çizdi. TÜBİTAK’ın bilim, teknoloji ve yenilik politikalarından bahseden Başkan Yardımcısı Arcaklıoğlu, 2023 hedeflerine ulaşabilmek için yılda ortalama 25 bin proje başvurusunu yakalamayı hedeflediklerini belirtti.
TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları (TAYDEP) Başkanı Mehmet Aslan katılımcılara TAYDEP destek programları hakkında istatistiki bilgiler eşliğinde sunum gerçekleştirdi. TAYDEP destek oranlarının yüksek olduğunu ifade eden Aslan bir projenin ret alsa dahi tekrar tekrar yapılmasının gerekliliğini vurguladı. Aslan “TAYDEP olarak üniversite-Sanayi işbirliğini önemsiyoruz” diye konuştu.
Program soru-cevap bölümünün ardından, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin konuşmacılara hediye takdimi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden TÜBİTAK’tan AR-GE Ve Sanayi Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜBİTAK’tan AR-GE Ve Sanayi Desteği haberi güncellenecektir.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı