ÇANKIRI HABERLERİ

TUBİTAK Proje Yarışmasında Karatekin Üniversitesi Öğrencisi Birinci Oldu

IHA
13 Ekim 2015 - 15:41Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 15:42

TUBİTA'IN DÜZENLEDİĞİ BİLİM YARIŞMASINDA KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİ BİRİNCİ OLDU.

IHA

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmalarında Çankırı Karatekin Üniversitesinden mezun olan Yüksek Lisan öğrencisi Yaşar İpek birinci oldu.
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca üniversite öğrencilerine yönelik her yıl düzenlenen yarışmalara bu yıl 296 proje başvurusu yaptı.
Yapılan bilimsel değerlendirmeler sonucunda 100 projenin sergilenmesine karar verildi. Hacettepe Üniversitesi Sergi Salonu’nda 2 gün sergilenen projeler arasında dereceye giren projeler jüri tarafından değerlendirmeye alındı ve 24 çalışma ödüle layık görüldü. Birincilere 10 bin, ikincilere 7 bin 500, üçüncülere ise 5 bin lira ödül verildi.
Süreç Geliştirme Kategorisinde, Proje Danışmanlığını Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın yaptığı Çankırı Karatekin Üniversitesinden mezun olan Yüksek Lisan öğrencisi Yaşar İpek, Atık Meyve Suyu Posalarının Değerlendirilmesi Projesi ile birinci olarak 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.
Kendi kategorisinde ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi gibi 9 üniversiteden katılan projeler içerisinden sıyrılarak birincilik ödülünü alan Yaşar İpek’i Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’ta makamında kabul etti.
Proje Danışmanı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın da eşlik ettiği kabulde Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş TÜBİTAK gibi çok önemli bir kurumdan bilimsel bir çalışmanın ürünü olarak alınan bu ödülün çok anlamlı ve prestijli olduğunu ve kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek Yaşar İpek’i tebrik etti.
Rektör Savaş, genç bir üniversite olan Çankırı Karatekin Üniversitesinin yakaladığı akademik başarılara bu ödülle bir yenisini daha eklediğini söyledi.
İpek, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’ın girişimleri ile Çankırılı İş adamı Burhan Koruk tarafından dizüstü bilgisayar ile ödüllendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden TUBİTAK Proje Yarışmasında Karatekin Üniversitesi Öğrencisi Birinci Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TUBİTAK Proje Yarışmasında Karatekin Üniversitesi Öğrencisi Birinci Oldu haberi güncellenecektir.

ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ
20 Ağustos 2017, Pazar
 • İmsak
  04:02
 • Guneş
  05:53
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  19:45
 • Yatsı
  21:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı