ANKARA HABERLERİ

TÜBİTAK’dan küçük kara balığa onay

Hürriyet Haber
27.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

TÜBİTAK, Çankaya Belediyesi’nin sunduğu, “Küçük Kara Balıkla Bilim ve Sanata Yolculuk” projesini kabul etti.

TÜBİTAK’dan küçük kara balığa onay
Hürriyet Haber

Çankaya Belediyesi’nin “Bilim ve Toplum Projeleri” kapsamında TÜBİTAK’a sunduğu, “Küçük Kara Balıkla Bilim ve Sanata Yolculuk” projesi, 48 proje içinde kabul edilen iki belediye projesinden, biri olma özelliği taşıyor.
Proje, Çankaya İlçesi sınırlarında bulunan Bademlidere, Umut, Mimar Sinan, Mürsel Uluç, Ata, Karapınar, Dikmen, Öveçler, Karakusunlar, Yüzüncü Yıl, Cebeci, Yıldız, Maltepe, Emek ve Güneşli Mahallelerindeki, gelir durumu orta ve düşük ailelerin 7-12 yaş grubu çocuklarını kapsayacak. Proje ile her dönem, 15 mahallede eş zamanlı olarak, İranlı yazar Samed Behrengi’nin masal kitabı “Küçük Kara Balık”, aktif katılımla okunacak. Kitaptaki kahramanlardan, olayın geçtiği mekanlardan ve kitaptaki bilimsel içerikli diyaloglardan yola çıkarak, bilimin değişik disiplinlerine yönelik çok yönlü bir farkındalık yaratılmaya çalışılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TÜBİTAK’dan küçük kara balığa onay haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı