Teknoloji Haberleri

  ‘TÜBİSAD@Kampüs’ projesinin ilk bölümü tamamlandı

  Hürriyet Haber
  24.05.2011 - 10:39 | Son Güncelleme:

  Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSA) Dijital Komisyonu tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen ‘TÜBİSAD@Kampüs’ Projesi’nin ilk bölümü tamamlandı.

  Eskişehir- Anadolu, Kocaeli ve Mardin- Artuklu Üniversiteleri’nde düzenlenen,  Dijital Medya sektörünün önde gelen isimlerinin konuşmacı olduğu etkinliklere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

  Bilişim Sanayicileri Derneği  (TÜBİSAD) Dijital Medya Komisyonu’nca tasarlanan; dijital medya sektörü hakkında bilgi vermek, dijital medya kullanımının niteliğini artırmak, üretkenliği yaygınlaştırmak ve üniversite öğrencileriyle yüz yüze iletişim kurmak amacıyla hayata geçirilen ‘TÜBİSAD@Kampüs’  projesinin ilk etabı tamamlandı. Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde, bilgi, iletişim teknolojileri ve dijital medya sektörünün önde gelen isimleri bilişim dünyasında meydana gelen hızlı değişimin medya ve alışveriş dünyasına etkilerini, geleceğe ilişkin vizyonlarını öğrenciler ile paylaştı.

  TÜBİSAD Dijital Medya Komisyon Başkanı ve Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, Projenin bahar etabının son derece verimli geçtiğini, üniversitelerde öğrencilerle canlı fikir alışverişi ortamları gerçekleştirildiğini söyledi.

  Teknoloji ve inovasyon anlamında sonsuz bir gelişme süreci olacağının bilinmesi gerektiğini belirten Ertem,’ Rekabetçi bir bilgi toplumu olabilmemiz için hayal kurmayı bilen ve peşinde koşan, üretken ve girişimci ve genç nüfusa sahip olmalıyız’ dedi.

  2011 yılı boyunca toplam 11 üniversitede gerçekleştirilecek ‘TÜBİSAD@Kampüs’  projesinin ikinci bölümü ise sonbaharda başlayacak. Proje kapsamında, Erzurum-Atatürk, Van-100.Yıl, Sivas-Cumhuriyet, Trabzon-Karadeniz Teknik, Antalya-Akdeniz, Adana-Çukurova, Konya-Selçuk ve-İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapılacak toplantılarda güncel temalar, seminerler çerçevesinde ele alınırken, öğrenciler katılımcılarla bire bir görüşme fırsatı bulacak.


  TÜBİSAD Dijital Medya Komisyonu: TÜBİSAD’ın,  sektördeki gelişmeleri daha iyi takip edebilmek ve yönlendirebilmek için oluşturduğu uzman 11 alt çalışma komisyonlarından birisi olan Dijital Medya Komisyonu, Dijital teknolojilerin yakınsamasıyla oluşan yeni yaşamı ve iş yapma biçimlerini aktif olarak takip etmek ve bu gelişmeler hakkında tüm sektörleri bilgilendirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon, akademisyenler, araştırmacılar, fütüristler, medya ve iletişim sektörü liderlerinden oluşuyor.

  TÜBİSAD Hakkında: TÜBİSAD, 1979 yılında kurulmuştur. Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin güçlü ortak sesini temsil etmektedir. Türkiye bilişim sektöründe %95’in üzerinde bir paya sahip olan 200'e yakın TÜBİSAD üyesi, Türkiye'de yıllık 30 milyar dolarlık ticaret hacmini yönetmektedir. TÜBİSAD; 30 yıldır, Bilgi Teknolojileri, Telekomünikasyon ve Yeni Medya alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin en güçlü ortak sesini temsil etmektedir. TÜBİSAD’ın temel misyonu, bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon sektörlerini ülkemizin büyümesinin temeli olarak konumlandırırken, tüm üye şirketlerinin ortak çıkarlarını evrensel değerlere bağlı kalarak ve tarafsızlığımızı da koruyarak en üst düzeyde temsil etmektir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı