GeriBasketbol TÜBAd'dan Erdenay'a teşekkür
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜBAd'dan Erdenay'a teşekkür

TÜBAd'dan Erdenay'a teşekkür
refid:29674534 ilişkili resim dosyası

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği yaptığı yazılı açıklamada Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay'a teşekkür etti.

TÜBAD'IN basın açıklaması şöyle...

"Uzun süredir Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan talep ettiğimiz, basketbol antrenörlerinin kulüpler ile yapmış olduğu sözleşmelerin yaptırım unsuru haline dönüşmesi için, gereken talimat değişikliği TBF Başkanı Harun Erdenay ve yönetim kurulu tarafından son yapılan toplantıda karara bağlanmıştır.

Bu nedenle, basketbol antrenörlerine önemli bir güvence getireceği kesin olan bu talimat değişikliği, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği olarak, yaptığımız ısrarlı çalışmaların bir sonuca erişmesi açısından çok sevindiricidir.
Türk Basketbol antrenörlüğü için gereken çalışmalara aralıksız devam ettiğimizi ve olumlu aşamaların devam edeceğini açıklamakta fayda görüyoruz.
Derneğimize gösterdikleri güven için, Başkan Harun Erdenay ve yönetim kuruluna teşekkürü bir borç biliriz."

ALINAN KARARLAR ŞÖYLE...
1- Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları Yönergesi’nin yabancı uyruklu antrenörlerle çalışmayı tercih eden takımlara yönelik hükmü; sahaya çıkacak yedi (7) kişiden en az dördünün, baş antrenör veya yardımcı antrenör olmasına bakılmaksızın sahaya antrenör kimliği ile çıkacak kişilerin en az bir tanesinin Türk vatandaşı olması ve sahaya çıkacak yabancı uyruklu kişiler için sahaya çıkış bedelinin ilan edilen minimum sabit rakamın iki katı olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

2- Antrenör Yönergesinde yapılan değişimler kabul edilmiş ve bu değişimler kapsamında antrenörleriyle yapmış oldukları sözleşme yükümlülüklerini sezon sonuna kadar yerine getirmeyen kulüplere yeni sezonda başka bir antrenör ile sözleşme yapma yasağı getirilmiştir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle