İZMİR HABERLERİ TORBALI HABERLERİ

TTO'da tek liste, yüksek katılım

DHA
04.04.2018 - 10:31Son Güncelleme :
DHA

TORBALI Ticaret Odası'nın (TTO) meslek komiteleri seçimi yapıldı. 1450 seçmenden 958 kişi seçime katıldı. Listesinde yüzde 50 oranında değişime giden Başkan Abdulvahap Olgun, oyunu, 4 yaşındaki oğlu Eyüpcan'a kullandırdı.

TTO Meslek Komiteleri seçimi, dün (salı) oda binasında yapıldı. Tek liste olmasına rağmen yoğun bir katılımın yaşandığı seçimde 1450 seçmenden 958 kişisi oy kullandı. Abdulvahap Olgun'un tek listesinde aday olan 21 meclis üyesi ve 49 meslek komitesi üyesi, geçerli oyların tümünü aldı. Sabah 09.30'da başlayıp saat 17.00'ye kadar devam eden seçime ilgi yoğundu. Meclis üyesi adayları ile birlikte oda binasının girişinde seçmenlerini karşılayan Olgun, tüm üyelerle ile tek tek ilgilendi. TTO'da 10 Nisan günü yönetim kurulu başkanı, meclis başkanı ve meslek komiteleri başkanları seçilecek.

YÜZDE 50 DEĞİŞİM

Sanayici ağırlıklı bir liste ile seçmenin karşısına çıkan Olgun, yüzde 50 oranında değişime gitti. Olgun ilçede öne çıkan, dünyaca tanınan markaların temsilcilerine de listesinde yer verdi. Büyük bir katılımla seçildikleri için ağır bir sorumluluk aldıklarını ifade eden Olgun, "Tek liste sorumluluğumuzu daha da artırdı. Her meslek grubunu temsil eden bir liste yaptık. Bugüne kadar görev aldığımız tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TORBALI (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Torbalı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Torbalı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TTO'da tek liste, yüksek katılım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı