Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TTF logosunu yeniledi

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), kurumsal kimlik yenileme ve geliştirme çalışmaları doğrultusunda uzun süredir kullandığı logosunu değiştirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Yapılan açıklamada, yeni dönemde başlatılan kurumsal kimlik yenileme ve geliştirme çalışmaları doğrultusunda ilk adımın atıldığı belirtilirken, “TTF'nin uzun süredir kullandığı logo yenilendi. Logodaki bu değişiklik ile Türk tenisinde son yıllarda yaşanan gelişim, dinamizm ve yenilikçilik ön plana çıkarıldı” denildi.

Yeni logoda kırmızı, yeşil ve mavi gibi ana renkler kullanılırken, yeni renklerden kırmızının Türk Bayrağı'nı ve Türk milletini anlattığı, logonun ortasındaki “T”harfinde ise tenisin geleneksel rengi olan yeşilin tercih edildiği ifade edildi.

Yine mavi rengin gökyüzünü ve ufkun sonsuzluğunu, TTF karakterlerindeki ileri doğru hareketin, dinamizmi, arkadaki tenis topunun sekerek ilerlemesinin de yeni dönemi ve bu dönemde güvenle ilerleme hedefini sembolize ettiği anlatıldı.

Diğer yandan, TTF Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tınaz, yaptığı değerlendirmede, logoyu tasarlarken hem geleneksel hem de yenilikçi olmasına dikkat ettiklerini vurgulayarak, “Yeni logomuz hem tenisin sürekliliğini ve dinamizmini, hem de yenilikçiliğini anlatıyor” derken, kurumsal kimlik yenileme ve geliştirme çalışmalarının da devam edeceğini vurguladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz