EDİRNE HABERLERİ

TTB Üyeleri İş Bıraktı

IHA
12.10.2015 - 12:08Son Güncelleme :
IHA

Türk Tabipler Birliği (TTB) üyeleri Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak doktorların iş bıraktığını duyurdu.
TTB Edirne Şubesi Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, hastane önünde yaptığı basın açıklamasına KESK, DİSK ve TMMOB yeleri katılarak destek verdi. Ankara katliamında yitirdikleri arkadaşlarını saygıyla andıklarını kaydeden Tanrıkulu, yapılanları unutmayacaklarını söyledi. İki gün önce binlerce kişi Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplandığını belirten Tanrıkulu, “Tanrıkulu, “Türkiye’nin dört bir yanından ’emek, barış, demokrasi’ diye haykırmak için işçilerin, kamu çalışanlarının, işsizlerin, yoksulların sesini duyurmak içindi. Ankara’da barış ve demokrasi isteyenlerin üzerine bombalar atıldı. Ne yazık ki şu an resmi rakamlar 97 dese de biz bunun her an artacağından büyük endişe ediyoruz. Canlarımızı kaybettik, bütün ülke yasa boğuldu. Her türlü baskı ve zorbalığa karşı sadece özgürlük ve demokrasi istedik. Çatışmadan ölümden medet ummadık, oraya giden insanlarımız çocuklarımız barışı getirmek için gittiler. Bir bayram havasında barışı haykırmak için gittiler. Bu ülkeyi kan gölüne çevirenlere dur demek için gittiler. Ankara garı ne yazık ki bu güzel isteklere mezar oldu, insanlarımız parçalandı, yüreklerimiz dağlandı. Mitingimiz barışçıldı, orada türkülerimizi söyledik, halaylar çektik, rengarenk flamalarımızla, coşkumuzla, çocuklarımızla, yaşlılarımızla oradaydık. İki tane bomba bizi aldı götürdü mahvetti. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız” ifadelerini kullandı.
Tanrıkulu, “Eğer bu dünya güzel bir dünyanın olmasını istiyorsak, biz asla geri adım atmayacağız, yılmayacağız ve susmayacağız. Sonuna kadar barış isteyeceğiz, sonuna kadar demokrasi isteyeceğiz. Çünkü bizim çocuklarımıza, geleceğimize borcumuz var, başka yolu yok. Barıştan yana olarak başka yolumuz yok” dedi.
Yaklaşık 50 kişinin katılımıyla yapılan açıklamanın sonunda bugün ve yarın bütün Türkiye genelinde iş bırakma kararı aldıkları kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden TTB Üyeleri İş Bıraktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TTB Üyeleri İş Bıraktı haberi güncellenecektir.

  EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:20
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı