DİYARBAKIR HABERLERİ

TTB Sivas Olaylarını Kınadı

IHA
02.07.2015 - 16:03Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

IHA

Türkiye Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, Sivas Madımak olaylarının yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, "Sivas Madımak Oteli’ndeki katliamın üzerinden tam 22 yıl geçti. 22 yıldır yüreklerimizi dağlayan o ateş halen yanmaya devam ediyor" dedi.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bölge Tabip Odaları adına yazılı bir açıklama yapan TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, Sivas Madımak olaylarına tekçilik anlayışının zemin hazırladığını belirtti. Dr. Gökalp, "Halk için icra edilen sanatın beslendiği, farklı inanç, dil, düşünce ve etnik yapıları hazmedemeyen, ülkeyi zehirleyen tekçilik anlayışının Sivas katliamına zemin sunan faillerden biri olduğunu biliyoruz. İnsanları diri diri yakmak için kalkabilecek eller, ancak tekçilik zihniyetinin hakim olduğu bir organizmada buluna bilinir. Bu zihniyet kuşkusuz ki, demokratik hekim kamuoyunun giderek büyüyen örgütlü mücadelesi ile tarih önünde mahkum olacağı ve uygarlık tarihinde ait olduğu çöplükte hak ettiği yeri bulacağı aşikardır. Oysa ki halk için sanatı icra edenler her zaman halkın gönlünde ve tarihte hak ettikleri baş köşede yerlerini bulacaktır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden TTB Sivas Olaylarını Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TTB Sivas Olaylarını Kınadı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı